Міжнародний день волонтерів

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтерів. Свято було засноване Генеральною Асамблеєю ООН у 1985 році. Цей день присвячений людям, які добровільно та безкорисливо допомагають тим, кому необхідна підтримка. Волонтерство – це можливість стати кращим, роблячи добро іншим. Воно закладене в генетичному коді та культурі українців.

На 70 % волонтерська діяльність у світі неформальна – люди займаються нею безпосередньо у своїх громадах, не беручи участі в жодних організаціях. 30 % волонтерів є членами добровільних недержавних організацій.

В Україні волонтерський рух зародився у 90-х роках, а розквітнув у 2014 році під час початку війни з Росією. Це свято особливо важливе для країни у 2022 році. Саме волонтери допомагають українським військовим та підтримують цивільних.

Оцінити кількість громадян, залучених до волонтерства, неможливо – це десятки тисяч, а благодійні внески роблять мільйони українців. Саме в ці дні волонтери і військові – це нерозривний зв’язок та єдність, в яких сила і незламність української нації. 

Дякуємо Вам!