Міжнародний день миру

21 вересня в Академії Державної пенітенціарної служби з нагоди «Дня миру» науково-педагогічними працівниками кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права у співпраці з кіноклубом «Погляд» при ГО “МАРТ” для курсантів, студентів, слухачів та викладачів Академії показано фільм «Возз’єднання: десять років після війни». Цей фільм порушує багато питань щодо природи конфлікту, примирення, довіри та діалогу, які хвилюють українців сьогодні. Після перегляду пройшло обговорення актуальних вітчизняних проблем сьогодення.

Звернуто увагу на те, що Міжнародний день миру встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року і з 2002 року відзначається 21 вересня. Цей день відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій упродовж цього дня.

Короткий синопсис фільму. Косово, 1999 рік. Серби та албанці живуть відокремлено, країна на межі війни. У цей час дві групи сміливих студентів з кожного боку вирішують вперше познайомитися та поспілкуватися зі своїми опонентами. За два тижні після цієї зустрічі почалося бомбардування Косова силами НАТО, і студенти втратили зв’язок одне з одним – аж доки не зустрілися знову за 10 років. Між ними так само помітні конфлікти, проте їхні ролі змінилися кардинально.