Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми модернізації законодавства та освіти в умовах євроінтеграційного поступу України»
Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми модернізації законодавства та освіти в умовах євроінтеграційного поступу України»

27 жовтня 2016 року в м. Чернігові розпочала роботу дводенна міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми модернізації законодавства та освіти в умовах євроінтеграційного поступу України», ініціатором та організатором якої виступила Академія Державної пенітенціарної служби.

На початку заходу до учасників конференції з вітальною промовою звернувся ректор Академії Державної пенітенціарної служби Тогочинський Олексій Михайлович. Він подякував присутнім представникам міністерств і відомств, міжнародних місій та громадських організацій, а також науковцям і практикам за участь у вирішенні соціально важливих питань й, зокрема, зазначив, що такий захід є послідовним і важливим кроком в контексті реформування пенітенціарної служби та побажав плідної та цікавої дискусії.

До вітальних слів ректора Академії долучилася Романова Наталія Андріївна, заступник голови – керівник апарату Чернігівської ОДА. «Те, що в Чернігові відбувається такого рівня представницький захід, якраз свідчить про те, що зміни вже розпочалися і в суспільстві, і в тих закладах, які готують майбутніх реформаторів, працівників пенітенціарної системи, на яких покладено завдання від держави змінити стандарти, що існують, на користь європейських. Головним завданням в системі виконання покарань повинно бути повернення людини до суспільства, її соціалізація, і це передбачає розробку і впровадження сучасних підходів до управління пенітенціарними установами», – зазначила Наталія Андріївна.

Заступник Міністра юстиції України Денис Вікторович Чернишов зауважив, що «наразі постає важливе завдання для нас – змінити суспільну думку стосовно пенітенціарної системи: як до засуджених, так і до працівників установ виконання покарань».

Під час роботи конференції планується розглянути низку важливих та актуальних питань з реформування пенітенціарної системи та модернізації галузевого законодавства, впровадження пробації, підготовки персоналу для органів державної влади, місцевого самоврядування й інших соціальних інститутів. Йтиметься також про підвищення якості освіти в умовах євроінтеграційного поступу України і вироблення пропозицій щодо удосконалення названих напрямів тощо.

Конференція далі продовжить свою роботу вже в секціях, де обговорюватимуть історичні, правові та міжнародні засади реалізації пенітенціарної політики, відбору й підготовки пенітенціарного персоналу; якість освіти як центральне поняття в умовах євроінтеграції та теоретико-методологічні аспекти реалізації соціогуманітарних та економічних завдань.

У заході взяли участь заступник Міністра юстиції України Денис Вікторович Чернишов, заступник Міністра – керівник апарату Роман Володимирович Греба, голова комісії з ліквідації Державної пенітенціарної служби заступник директора департаменту управління соціального, трудового та гуманітарного законодавства департаменту публічного права Міністерства юстиції Сергій Анатолійович Тюлєнєв, директор Департаменту стратегічного розвитку органів юстиції Міністерства юстиції України Наталія Козловська, директор департаменту пробації Міністерства юстиції України Янчук Олег Борисович, керівник Департаменту з питань помилування Адміністрації Президента України Букалов Олександр Павлович, керівник Норвезької місії радників з питань верховенства права в Україні Тоньє Мейніч, представник Міжнародного комітету Червоного Хреста Олександр Гріф, заступник голови Чернігівської ОДА Романова Наталія Андріївна, керівники та науковці вищих навчальних закладів, представники громадських організацій та міжнародних місій. Також до міста з’їхалися територіальні керівники управлінь пенітенціарної служби з усіх регіонів держави.

Сектор у зв’язках із засобами масової інформації та громадськістю