Майстер-клас та відкрита лекція: «Психологічний портрет злочинця»

18–19 квітня в рамках співпраці між Академією ДПтС та КНДІСЕ відбувся майстер-клас та відкрита лекція з теми: «Психологічний портрет злочинця». Проректор Академії Станіслав Чебоненко представив запрошеного експерта, психолога-криміналіста Юрія Ірхіна, який працює в системі правоохоронних органів більше двадцяти років, завідувача відділу психологічних досліджень Київського науково-дослідницького інституту судових експертиз.

У ході майстер-класу, який орієнтований на працівників правоохоронної, судової ланки та психологів-практиків, було детально розглянуто психологічні особливості криміналістичної реконструкції особистості злочинця, причини та основи злочинної (делінквентної) поведінки, психологічні засади серійної та маніакальної насильницької поведінки, а також здійснено спробу відповісти на запитання:«чому люди вчиняють злочини?»

Для студентів та викладачів не тільки Академії, а йусіх ВНЗ Чернігова 19 квітня Юрій Ірхін провів відкриту лекцію «Деталізація психологічного портрету злочинця».

Заходи проходили у вигляді активного спілкування з аудиторією. Всі присутні мали змогу дізнатися від професіонала з багаторічним стажем роботи, який брав участь у розслідуваннях, що свого часу прогриміли на всю країну та далеко за її межами, про особливості роботи з насильницькими типами злочинців. Присутні мали змогу особисто дізнатися подробиці розслідування справ та пошуку таких відомих серійних вбивць та маніяків, як Онопрієнко, Ткач, Чикатило, Кузьменко (Елвіс) тощо.

Також експерт зазначив, що злочинні суб’єкти, які на цей момент знаходяться в місцях позбавлення волі, є цікавим та корисним матеріалом для вивчення їх психології, що в подальшому дозволить вивчити психологічний аспект їх протиправної діяльності.