Літературно-мистецький вечір

6 листопада в Академії Державної пенітенціарної служби відбувся літературно-мистецький вечір «Жива душа народна, жива, неподоланна!» з нагоди Дня української писемності та мови. Присутні мали змогу насолодитися декламуванням віршів та звучанням українських народних пісень, а також переглянути цікавий відеоролик про українського композитора-виконавця, поета, видатного митця, який надто любив Україну – Володимира Івасюка. Легендарного українця, який прожив усього 30 років, але за своє коротке життя написав 107 пісень, 53 інструментальні твори, створив музику до декількох вистав.

Українська мова – одне з найцінніших надбань, що створили й залишили нам наші предки. Мова – живий організм, який розвивається за своїми законами. Це – нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління та об’єднує минуле й прийдешнє. Це – спадкоємність не лише в межах роду, а й народу.

Пізнання світу через національне слово надзвичайно важливе. Рідну мову слід оберігати як своє майбутнє, пам’ятаючи про її першозначення, як безсмертя українського духу, її рятівну, цілющу, відроджувальну силу. Античні мудреці казали: «Говори – і я тебе побачу». Якими побачить українців світ – залежить від самих українців. Тож нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом!