Лінгвістична експертиза та її значення для кваліфікації

24 травня викладачі кафедри кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології Академії ДПтС Олександр Звенігородський та Алла Лазаренко разом з Олександром Гуменським, заступником директора центру-завідувачем відділу забезпечення діяльності Чернігівського НДЕКЦ організували і провели для курсантів 137 групи міжкафедральний практичний семінар на тему «Лінгвістична експертиза та її значення для правильної кваліфікації за ст. 436-2 ККУ «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників».

Олександр Гуменський розкрив сутність та особливості проведення судової семантико-текстуальної експертизи, межі лінгвістичної експертизи та її зв’язок з психолінгвістикою; пояснив сутність поняття «глорифікація» та окремі проблеми його застосування в юридичній практиці.По завершенні учасники семінару дискутували щодо впливу штучного інтелекту на подальший розвиток судово-експертної діяльності.