Курси первинної професійної підготовки
З 17.06 по 05.07 2019 року в Академії Державної пенітенціарної служби проходили курси первинної професійної підготовки начальників установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України.
 
Згідно з графіком комплектування навчальних закладів, що належать до сфери підпорядкування Міністерства юстиції України, до Академії Державної пенітенціарної служби прибуло 15 начальників установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.
 
Усі слухачі, які приїхали на навчання, були централізовано заселені у гуртожиток навчального корпусу № 2 Академії та забезпечені безкоштовним харчуванням. Офіцери курсів проживали в двомісних комфортних та сучасних кімнатах гуртожитку.
Курси були організовані на основі розробленої Академією Державної пенітенціарної служби навчальною програмою курсів первинної професійної підготовки начальників установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України. Начальник кафедри тактико-спеціальної підготовки, полковник внутрішньої служби Боднар І.В. та викладач кафедри тактико-спеціальної підготовки Віговський В.Л. провели практичне заняття з дисципліни криміналістика у Чернігівському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України. Слухачів ознайомили з реальними умовами праці експерта-криміналіста. Вони отримали потрібні практичні навички для роботи.
 
У вільний час зі слухачами проводили екскурсії культурними та історичними місцями міста Чернігова. Офіцери відвідали Чернігівський обласний історичний музей імені В.В. Тарновського, Чернігівський Дитинець, Троїцько-Іллінський монастир, Антонієві печери тощо.
05 липня 2019 року відбувся випуск слухачів курсів первинної професійної підготовки начальників установ виконання покарань та слідчих ізоляторів. Усі слухачі виконали навчальну програму, успішно склали екзамен з фахової підготовки й отримали сертифікат про проходження курсів первинної професійної підготовки.