Курсанти взяли участь в хатаконі “Чистий диплом”

Науково-педагогічними працівниками кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права до участі в Хакатоні «Чистий диплом: як сприяти академічній доброчесності та запобігти корупції в освіті» в м. Полтава підготовлено курсантів 2-го курсу юридичного факультету Академії ДПтС Руденко Марію та Адморока Владислава, який відбувся 27–28 квітня на базі Полтавського юридичного коледжу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Захід складався з декількох етапів: на перший етап було запрошено спікерів-експертів з різних галузей, зокрема, Василь Карманенко, перший студентський омбудсмен України, Кравченко Юрій Олексійович, директор Харківського територіального управління Національного антикорупційного бюро України, які намагалися у своїх виступах детальніше розкрити проблему корупційних виявів у сучасному освітньому процесі, вказати на її можливі корені, відкрити шляхи для її подолання.

Наступного дня розпочався етап виконання учасниками командних завдань, що означало початок роботи у групах. Для кожної команди був підготовлений індивідуальний варіант-ситуація з відповідними проблемними запитаннями, а також місце для пропозицій-пунктів до майбутнього Меморандуму про академічну доброчесність. Крім цього, учасникам потрібно було розіграти подібну ситуацію у формі інсценізації, а також доповнити її власним плакатом та презентацією. На все про все їм був відведений час на підготовку, тож командна робота та дух не стихали ні на мить.

Хакатон завершився урочистим врученням сертифікатів, де курсанти Академії були відмічені як найактивніші учасники заходу. Ці два дні були чудовою нагодою поділитись досвідом академічної доброчесності та запобігання корупції в освіті, знайти однодумців та плідно попрацювати в команді.

Кафедра теорії та історії держави і права, конституційного права