Коучинг як нове направлення в психології консультування

04 вересня 2018 року на факультеті пробації Академії Державної пенітенціарної служби старшим викладачем кафедри психології, підполковником внутрішньої служби Настоящою У.В. організовано та проведено заняття для курсантів-психологів 3-го курсу на тему: «Коучинг як нове направлення в психології консультування». На лекцію в ролі спікера було запрошено сертифікованого спеціаліста з коучингу, яка має міжнародний сертифікат Вестбаденської Академії Позитивної і Транскультуральної Психотерапії (WIAP), сертифікат коуча IPS «Professional Coach», а також ключової трансформаційної гри «Genesis» Кравець Ларису.

Метою міні-тренінгу було знайомство з коучингом. Курсантам було розкрито низку питань: хто такий коуч (історія, визначення); відмінність коуча від психолога, тренера, консультанта; з яких питань клієнти звертаються до коуча; чим може бути корисний коуч клієнту; як виглядає звичайна Коучингова сесія; скільки може заробляти коуч; чи може коучинг бути корисним для вас; чи можете ви стати коучем; що потрібно, щоб стати коучем; мій шлях коуча: як я ним стала і що мені це дало. З виступу Кравець Лариси курсанти дізнались, що типова Коучингова сесія будується за моделлю GROW, яку придумав Уітмор:Goal – яка в тебе мета? Чого ти хочеш добитися?Reality – опиши свою ситуацію зараз.Options – які є варіанти досягнення мети? Хто може тобі допомогти? Що тобі потрібно?Will – що потрібно зробити для досягнення мети? Які найближчі кроки? Коли б ти міг це зробити?

Дуже цікавою на занятті виявилася методика «Колесо життєвого балансу», яка є основним і універсальним коучинговим інструментом. Саме ця техніка допомагає визначити, що ви хочете змінити в своєму житті, зробити аналіз своїх життєвих пріоритетів і які кроки вам необхідно зробити для цього.

Підсумовуючи заняття, Кравець Лариса зазначила, що одне із завдань коуча – піднімати «планку» клієнта. Тобто допомагати клієнту ставити більш високі цілі, щоб він добивався в житті більшого. Коучинг працює як диво: досить поставити перед собою мету і усвідомити шляхи її досягнення, як ти автоматично починаєш над нею працювати.