Косов Олександр Михайлович

старший викладач кафедри

ORCID: 0000-0001-9651-5647

Біографічна довідка

Закінчив у 1983 році Горковськое вище військове будівельно командне училище. Диплом ИВ № 073520 виданий 05.07.1983 р.

У 2011 році закінчив Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. К.Д. Ушинського Диплом Спеціаліста 12 ДСК № 195324 виданий 09.07.2011 р.

Має сертифікати тренера, зокрема з тренерських технології/інструментів для розроблення і проведення тренінгів.

Систематично проводить тренінги та вдосконалює, розширює, оновлює знання, уміння і навички у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також аварійно-рятувальних дій, спрямованих на зменшення ризиків виникнення і пом’якшення наслідків надзвичайних ситуацій та їх ліквідацію, активізацію інноваційних процесів.

Проводить науково-практичні заняття з проблем забезпечення існування безпечного середовища в установах виконання покарань (УВП), слідчих ізоляторах (СІЗО): щодо облаштування сховищ та укриттів для засуджених та персоналу, розробки чіткої процедури їх якнайшвидшого туди переведення під час загрози ракетних атак чи артилерійських обстрілів; щодо безперебійного забезпечення енергоносіями усіх електронних систем в УВП та СІЗО; розробки плану заходів повоєнної відбудови та відновлення УВП та СІЗО з урахуванням безпекових вимог; регламентації процедури евакуації засуджених; підтримки здорової атмосфери у місцях тримання засуджених та сприяння патріотичним настроям серед засуджених задля мінімізації ризиків їх втечі чи переходу на бік ворога.

Наукові інтереси: цивільний захист населення; забезпечення фізичної, процедурної та динамічної безпеки в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.

Основні наукові праці:

  1. Косов О. М., Віговський В. Л., Ткаченко О.Г. Шляхи вдосконалення запобігання незаконному поводженню зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Науковий вісник Сіверщини. Серія: Право. № 1 (18). 2023. С. 112-125.
  2. Косов О.М., Денисенко К.В., Борко І.С. Реалізація цифрових та інформаційних прав людини в умовах воєнного стану. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право. 2023. № 77 (3). С. 115-122.
  3. Косов О.М. Значення системи службової підготовки для професійної компетентності осіб рядового та начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України. Чернігів: Академія ДПтС, 2022. 77 с.
  4. Косов О.М. Психоемоційна саморегуляція та самоконтроль як ресурс збереження психічного здоров’я особистості Чернігів: Академія ДПтС, 2022. 424 с.
  5. Косов О.М. Нормативно-правове забезпечення проведення негласних слідчих (розшукових) дій під час досудового розслідування кримінальних проваджень Чернігів: Академія ДПтС, 2022. 47 с.
  6. Косов О.М., Залуговська Г.П. Діджиталізація як один із напрямів реформування пенітенціарної системи України в умовах воєнного стану. Актуальні питання теорії та практики в галузі права, освіти, соціально-гуманітарних та поведінкових наук в умовах воєнного стану: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Чернігів, 25–26 квітня 2023 р.): у двох томах. Том 1. Чернігів: Академія ДПтС, 2023. С. 110-112.

Співорганізатор та учасник наукових та науково-практичних заходів:

  1. Науково-практичний семінар «Підготовка персоналу установ виконання покарань до дій пов’язаних з груповою непокорою та масовими заворушеннями».
  2. Дискусійний майданчик «Актуальні питання класифікації та розподілу засуджених до установ виконання покарань».
  3. Учасник тренінгу «Тренерські технології/інструменти для розроблення і проведення тренінгів».
  4. Науково-практичний семінар «Психологічні аспекти запобігання та профілактики самогубств в УВП та СІЗО», присвячений Всесвітньому дню запобігання самогубств.