Комунікативний захід «Тиждень нарад»

Ефективна комунікація стейкхолдерів освітнього процесу є основою для забезпечення практико-орієнтованого професійного навчання. За ініціативи Академії державної пенітенціарної служби та сприяння Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України з 29 травня по 2 червня відбувся Тиждень нарад з керівниками органів та установ виконання покарань ДКВС України щодо ефективності професійного навчання в рамках первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації.

Спікерами заходу були: Юлія ПЕТРОВСЬКА, в.о. ректора Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат історичних наук, доцент; Сергій ГРЕЧАНЮК, начальник Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, полковник внутрішньої служби; Валентина КИРИЛЮК, начальник управління (керівник служби) Служби персоналу (на правах управління) Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, полковник внутрішньої служби; Наталія НАУЛІК, директор Інституту професійного розвитку Академії ДПтС, кандидат юридичних наук, доцент; Євген БОРИСЕНКО, начальник Територіально відокремленого відділення «Хмельницька філія Академії ДПтС», полковник внутрішньої служби; Сергій ТЮФТІЙ, начальник Територіально відокремленого відділення «Кам’янська філія Академії ДПтС», полковник внутрішньої служби.

Спікери акцентували увагу на зміні парадигми системи професійного навчання, яке має відповідати вимогам сьогодення, бути комфортним і зручним для всіх стейкхолдерів освітнього процесу; на налагодженні ефективної комунікації та співпраці між закладом освіти й отримувачем освітніх послуг на всіх рівнях.

Презентовано Стратегію розвитку практико-орієнтованого навчання як персоналу Академії, так і учасників професійного навчання. Окреслено шість етапів упровадження співпраці, зокрема визначення компетентностей працівників пробації, актуалізації/розроблення контенту навчальних програм та курсів.

Учасники заходу обговорили питання стосовно матеріально-технічної бази для ефективного забезпечення професійної підготовки у відокремлених структурних підрозділах, а також окремі аспекти навчання з відпрацювання практичних навичок у персоналу системи ДКВС.

Керівники структурних підрозділів заповнили анонімні опитувальники щодо ефективності професійного навчання в рамках первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації персоналу органів та установ виконання покарань ДКВС України. За результатами 87,3 % опитаних визначили професійне навчання корисним для подальшого забезпечення виконання повноважень співробітниками й зазначили, що за результатами навчання у 93,1 % співробітників підвищився рівень ефективності/результативності службової діяльності, зокрема у 39,1 % – суттєво.

Керівники структурних підрозділів органів та установ виконання покарань ДКВС України готові долучитися до проведення занять як викладачі/експерти в рамках первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації персоналу органів та установ ДКВС.

Дякуємо співорганізаторам та учасникам за активну позицію в забезпеченні практико-орієнтованого професійного розвитку персоналу системи ДКВС.