«Ярмарок професій» у Сосниці

19 жовтня 2018 року у місті Сосниця відбувся «Ярмарок професій» для випускників шкіл і молоді району за підтримки Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, в якому взяли участь представники Академії Державної пенітенціарної служби з презентацією навчального закладу та профорієнтаційною роботою з добору кандидатів на навчання.

Полковник внутрішньої служби Низовець О.М., підполковник внутрішньої служби Ющенко С.П. та підполковник внутрішньої служби Настояща У.В. разом з курсантами та студентами гідно презентували навчання в Академії. Наші курсанти та студенти настільки активно агітували навчатися в нашому закладі вищої освіти, що навіть студентки Новгород-Сіверського медичного училища виявили бажання після закінчення навчання вступати до лав Академії. І, звісно, не обійшлося і без фотосесії з дівчатами-магістрами та в курсантській формі, щоб кожен учень, хоч на хвилину, міг відчути себе курсантом. І прийняти для себе рішення щодо обрання саме цієї професії працівника Державної кримінально-виконавчої служби, що буде пов’язана з носінням форменого одягу та служінням нашій державі.

Додаткові фото тут: 

Довідково: місто Сосниця – це невеличке містечко в Чернігівській області, згадки про яке можна знайти в Іпатіївському літописі в хроніці 1234 року. Дослідники твердять, що назва селища походить від соснового лісу, який оточує навколишню місцевість. Але є й інша думка. Німецький учений М. Фасмер, який цікавився Сосницею, вважає, наприклад, що топонім Сосниця в давнину означав на Поліссі «дерево з бортю», тобто з найпростішим вуликом, видовбаним з колоди, який навішувався на сосну, або з дуплом у ній, де жили бджоли. Обидві версії, як і деякі інші, пов’язують з сосновими деревами. Тому у назві Сосниця живе одвічний сосновий дух. Це знайшло своє відображення в Сосницькому гербі, офіційно затвердженому в 1728 році.

Ми ж з курсантами та студентами Академії Державної пенітенціарної служби приїхали до Сосниці в погожий сонячний осінній день, прогулялись парком по кленовому листю, зробили гарні фото.

І звісно, відвідали відомий багатьом Сосницький літературно-меморіальний музей Олександра Довженка. Побували в хаті, в якій народився письменник, кінодраматург, народний артист, лауреат Ленінської та двох Сталінських премій або просто Сашко, як він себе називав у автобіографічній повісті „Зачарована Десна”. На подвір’ї його хати був той же тин, клуня та криниця, які було відновлено в такому ж вигляді, як описано в повісті. Біля хати встановлено паркову композицію „Юний Сашко”, а в саду збудовано  садову альтанку. На території музею є також фондове приміщення, в якому знаходиться літературна експозиція, незвичайна за змістом і формою, яку нам з превеликим задоволенням показали наукові співробітники музею.