Інтуїтивний живопис для офіцерів-психологів УВП

5 червня 2019 року доцент кафедри психології, майор внутрішньої служби Борець Ю.В. провела практичне заняття для офіцерів-психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України за участі спеціаліста у сфері арт-терапії, викладача кафедри екологічної психології та психічного здоров’я Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Дубініної Д.Є.

У ході заняття було проведено корекційну вправу – гармонізація внутрішніх станів, саморегуляція (правопівкульне малювання). Дубініна Д.Є. повідомила, що методика «правопівкульне малювання», яку впровадила Бетті Едвардс, викладач мистецтв з американської школи, має на меті «відключення» лівої півкулі, що відповідає за логічну оцінку дій. Тобто ви малюєте і при цьому не задумуєтеся над тим, чи дотримано пропорції тощо. Інтуїтивний живопис – ефективний метод ознайомлення з візуальним мистецтвом через вивільнення внутрішнього творчого потенціалу, набуття натхнення, розвиток креативного підходу. У процесі терапії мистецтвом психологи відчули задоволення від самого процесу творчості, активізували творчий потенціал через пробудження внутрішніх знань та вміння відчувати себе.