Новини Інституту



30 травня в Академії Державної пенітенціарної служби відбувся науково-практичний онлайн-семінар на тему «Підготовка персоналу установ виконання покарань до дій, пов’язаних з груповою непокорою та масовими заворушеннями». Організатори заходу – представники кафедри підвищення кваліфікації працівників пробації і кафедри формування та розвитку професійних компетентностей ДКВС України Інституту професійного розвитку Академії Державної пенітенціарної служби.

У роботі семінару взяли участь оперуповноважені оперативних відділів (груп) УВП і СІЗО ДКВС України та викладачі Інституту професійного розвитку Академії Державної пенітенціарної служби.

Мета зустрічі – обговорення актуальних питань, пов’язаних з підготовкою персоналу установ виконання покарань до дій, пов’язаних з груповою непокорою та масовими заворушеннями.

Учасники семінару творчо та різнопланово підготувались до виступів. Спікерами на заході були:

  • старший викладач кафедри підвищення кваліфікації працівників пробації Інституту професійного розвитку Академії Державної пенітенціарної служби Олександр Косов;
  • оперуповноважений оперативного відділу ДУ «Ізмаїльський слідчий ізолятор», лейтенант внутрішньої служби Олексій Іщенко;
  • оперуповноважений (по боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів) оперативного відділу ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор», старший лейтенант внутрішньої служби Григорій Непотенко;
  • оперуповноважений оперативного відділу ДУ «Кропивницька виправна колонія (№6)», майор внутрішньої служби Павло Бойко;
  • оперуповноважений оперативного відділу ДУ «Запорізький слідчий ізолятор», майор внутрішньої служби Григорій Грецький.

Доповідачі порушили проблемні питання порядку дій персоналу у разі групової непокори чи масового заворушення, заходів щодо приведення до готовності сил і засобів за надзвичайних обставин, дій персоналу під час виникнення реальної загрози збройного нападу на колонію та інші актуальні питання.

Висловлюємо вдячність усім учасникам науково-практичного семінару за участь та змістовні доповіді. Бажаємо подальших досягнень у вашій справі!



Формування потужного кадрового потенціалу є основою ефективної діяльності будь-якої інституції. Розвиток персоналу – це міцний фундамент майбутніх досягнень.

25–26 травня у м. Києві пройшла конференція «HR СТРАТЕГІЯ. СИСТЕМА ДОБОРУ ПЕРСОНАЛУ», головною метою якої стало обговорення інноваційних принципів сучасної моделі HR-менеджменту та їх впровадження в Центрі пробації.

До участі у заході, проведення якого стало можливим за підтримки проєкту ЄС «Pravo-Justice», запрошено працівників регіональних філій, відповідальних за роботу з персоналом, співробітників відділу по роботі з персоналом та керівництво Центру пробації, представників Міністерства юстиції України і працівників Академії ДПтС.

Під час конференції досягнуто домовленостей про подальші кроки співпраці ДУ «Центр пробації» та Академії ДПтС щодо професійного розвитку працівників пробації, залучення до забезпечення навчального процесу практичних працівників, робота зі студентами Академії ДПтС як майбутніми фахівцями пробації. Учасники акцентували увагу на інноваційних підходах навчання, формування людино-орієнтованих інструментів розвитку персоналу.

Академію ДПтС на заході представляли: директор Інституту професійного розвитку Академії Державної пенітенціарної служби Наталія НАУЛІК; старший викладач кафедри формування та розвитку професійних компетентностей персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Володимир БАРАХТА; старший викладач кафедри підвищення кваліфікації працівників пробації Наталія ДУДКА.

Дякуємо ДУ «Центр пробації» та проєкту ЄС «Pravo-Justice» за запрошення і ефективну співпрацю!


Одним з головних завдань Інституту професійного розвитку Академії Державної пенітенціарної служби є залучення до участі в освітньому процесі персоналу ДКВС України керівників та фахівців центральних органів виконавчої влади, провідних науковців і практиків.

Саме тому 23 травня представниками кафедри формування та розвитку професійних компетентностей персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Інституту професійного розвитку була запрошена заступник начальника відділу інформаційних технологій у пробації Державної установи «Центр пробації» Кулибаба Світлана Володимирівна, яка провела заняття на тему «Робота персоналу пробації з Єдиним реєстром засуджених та осіб, узятих під варту».

Під час заняття відбулась жвава дискусія щодо недопущення помилок під час користування ЄРЗО. Учасники обговорили шляхи поліпшення роботи Реєстру.


1 травня на базі Академії відбувся міжвузівський круглий стіл, присвячений питанням застосування здоров’язбережувальних технологій у навчально-виховному процесі. У заході взяли участь представники Академії, а саме кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін, Інституту професійного розвитку, медичної частини, та представники Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

Учасники круглого столу обговорили питання застосування здоров’язбережувальних технологій в освітній галузі. Було зазначено, що сучасна система освіти чималу увагу приділяє проблемі збереження та зміцнення здоров’я молоді. Насамперед це реалізовується через впровадження в освітній процес різних профілактичних програм з формування здорового способу життя, головною метою яких є розуміння курсантами і студентами важливості збереження власного здоров’я. Водночас виокремили низку соціально-педагогічних, психологічних факторів, які негативно впливають на формування здоров’язбережувального середовища у навчальних закладах.

Зустріч відбулась у форматі конструктивного діалогу.


26 квітня відбулася робоча нарада, проведена в онлайн-форматі між персоналом Інституту професійного розвитку та працівниками Державної установи «Центр пробації». Під час зустрічі обговорювали питання, пов’язані з проходженням підвищення кваліфікації працівників ДУ «Центр пробації» на базі Інституту. Також присутні мали можливість отримати відповіді на питання й визначили напрями подальшої співпраці.


26 січня відповідно до плану роботи кафедри підвищення кваліфікації персоналу пробації на 2022–2023 навчальний рік та плану основних заходів Інституту підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Академії Державної пенітенціарної служби на 2022–2023 навчальний рік на базі Чернігівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області було проведено круглий стіл на тему «Реалізація функцій пробації в умовах воєнного стану: виклики, практика, досвід вирішення проблемних та кризових ситуацій».

         У заході взяли участь викладачка Інституту Наталія Дудка та персонал Чернігівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області. Працівники уповноваженого органу з питань пробації поділилися досвідом вирішення проблемних питань та кризових ситуацій в умовах воєнного стану, які виникають під час роботи із суб’єктами пробації.

Зустріч відбулася у форматі конструктивного діалогу з обговоренням актуальних питань щодо реалізації функцій пробації в умовах сьогодення.


6 грудня в Інституті підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Академії Державної пенітенціарної служби на платформі ZOOM відбувся круглий стіл на тему «Особливості та порядок документування злочинів під час збройного конфлікту». Організатори зустрічі – викладачі кафедри підвищення кваліфікації персоналу закладу вищої освіти.

У заході взяли участь слухачі курсів підвищення кваліфікації, науково-педагогічні працівники Інституту підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України Академії ДПтС та Дмитро Науменко – координатор громадської приймальні ГО «МАРТ», монітор НПМ (Національного превентивного механізму).

Громадська організація «МАРТ» спільно з громадською спілкою «Освітній дім прав людини в Чернігові» веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Чернігівській області. За визначений узагальненням період задокументовано та внесено до бази даних щодо 2 050 епізодів.

Детальний опис подій за період 24 лютого – 24 листопада 2022 року міститься у Хроніках подій Чернігівщини.

Зустріч відбулася в невимушеній атмосфері обговорення та жвавої дискусії.


1 грудня відповідно до плану роботи кафедри підвищення кваліфікації персоналу пробації на 2022–2023 навчальний рік та плану основних заходів Інституту підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Академії Державної пенітенціарної служби на 2022–2023 навчальний рік було проведено науково-практичний семінар «Роль інституту омбудсмана в дотриманні законності під час виконання кримінальних покарань: практика України та зарубіжний досвід» зі слухачами курсів підвищення кваліфікації. У заході взяли участь науково-педагогічні працівники Інституту підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України та Академії, а також запрошені: Ірина Жмака – регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, Алла Лепеха – регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області та Дмитро Науменко – координатор громадської приймальні ГО «МАРТ», монітор НПМ (Національного превентивного механізму).

Зустріч відбулася у форматі конструктивного діалогу між слухачами, науково-педагогічними працівниками та запрошеними фахівцями.