26 січня відповідно до плану роботи кафедри підвищення кваліфікації персоналу пробації на 2022–2023 навчальний рік та плану основних заходів Інституту підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Академії Державної пенітенціарної служби на 2022–2023 навчальний рік на базі Чернігівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області було проведено круглий стіл на тему «Реалізація функцій пробації в умовах воєнного стану: виклики, практика, досвід вирішення проблемних та кризових ситуацій».

У заході взяли участь викладачка Інституту Наталія Дудка та персонал Чернігівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області. Працівники уповноваженого органу з питань пробації поділилися досвідом вирішення проблемних питань та кризових ситуацій в умовах воєнного стану, які виникають під час роботи із суб’єктами пробації.

Зустріч відбулася у форматі конструктивного діалогу з обговоренням актуальних питань щодо реалізації функцій пробації в умовах сьогодення.

6 грудня в Інституті підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Академії Державної пенітенціарної служби на платформі ZOOM відбувся круглий стіл на тему «Особливості та порядок документування злочинів під час збройного конфлікту». Організатори зустрічі – викладачі кафедри підвищення кваліфікації персоналу закладу вищої освіти.

У заході взяли участь слухачі курсів підвищення кваліфікації, науково-педагогічні працівники Інституту підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України Академії ДПтС та Дмитро Науменко – координатор громадської приймальні ГО «МАРТ», монітор НПМ (Національного превентивного механізму).

Громадська організація «МАРТ» спільно з громадською спілкою «Освітній дім прав людини в Чернігові» веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Чернігівській області. За визначений узагальненням період задокументовано та внесено до бази даних щодо 2 050 епізодів.

Детальний опис подій за період 24 лютого – 24 листопада 2022 року міститься у Хроніках подій Чернігівщини.

Зустріч відбулася в невимушеній атмосфері обговорення та жвавої дискусії.

1 грудня відповідно до плану роботи кафедри підвищення кваліфікації персоналу пробації на 2022–2023 навчальний рік та плану основних заходів Інституту підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Академії Державної пенітенціарної служби на 2022–2023 навчальний рік було проведено науково-практичний семінар «Роль інституту омбудсмана в дотриманні законності під час виконання кримінальних покарань: практика України та зарубіжний досвід» зі слухачами курсів підвищення кваліфікації. У заході взяли участь науково-педагогічні працівники Інституту підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України та Академії, а також запрошені: Ірина Жмака – регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, Алла Лепеха – регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області та Дмитро Науменко – координатор громадської приймальні ГО «МАРТ», монітор НПМ (Національного превентивного механізму).

Зустріч відбулася у форматі конструктивного діалогу між слухачами, науково-педагогічними працівниками та запрошеними фахівцями.