Інформаційна сесія «Охорона здоров’я в місцях позбавлення волі»

28-29 листопада 2016 року в Академії ДПтС відбулася інформаційна сесія на тему: «Охорона здоров’я в місцях позбавлення волі».

В роботі інформаційної сесії взяли участь заступник Міністра юстиції України Чернишов Д.В., заступник директора Департаменту стратегічного розвитку органів юстиції Гурін О.О., начальник відділу ресоціалізації засуджених Департаменту пробації Міністерства юстиції України Хведчук В.В., виконуюча обов’язки начальника Управління медичного забезпечення Міністерства юстиції України Габорець Т.Л., програмний менеджер проекту Глобального фонду для боротьби зі СНІДОМ, туберкульозом і малярією «Інвестиції у вплив на туберкульоз та ВІЛ» Ханюков Є.В., головний спеціаліст Управління медичного забезпечення Міністерства юстиції України Михайлова Т.А., заступник директора українського науково-дослідного інституту соціальної судової психіатрії та наркології Міністерства охорони здоров’я України Шум С.С., представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Фараз Джаміль Какар, Кароль Піттет, Аліна Мурзаєва, Чингіз Райнбеков, Олександр Гриф, Левон Ніколян, Марія Долорес, а також ректор Академії ДПтС Тогочинський О.М., проректор Академії ДПтС Чебоненко С.О., начальник НДЦ Академії ДПтС Аніщенко В.О., наальник лікарської амбулаторії Кухта Н.О., доцент кафедри психології Разумейко Н.С. і представники медичних підрозділів СІЗО та установ виконання покарань з 12 областей України.

Під час роботи інформаційної сесії розглянуті важливі проблеми та завдання охорони здоров’я в місцях позбавлення волі, висвітлені шляхи вдосконалення роботи служб охорони здоров’я в установах виконання покарань. Представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні висвітлили діяльність своєї організації в місцях позбавлення волі в різних країнах світу та в Україні, ознайомили учасників інформаційної сесії з міжнародними стандартами якості питної води, санітарії та гігієни в місцях позбавлення волі, а також вимогами та веденням судово-медичного документування травматизму в місцях позбавлення волі.

З боку представників Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров’я були представлені доповіді про національні стандарти етики в місцях позбавлення волі, про організацію медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на туберкульоз в установах виконання покарань, висвітлена статистика неінфекційних захворювань в УВП України (включаючи аналіз смертності) та інші важливі питання.

Інформаційна сесія супроводжувалася жвавими дискусіями та обговореннями щодо шляхів імплементації міжнародних стандартів в галузі охорони здоров’я в пенітенціарній системі України, а наприкінці засідання відбулося обговорення проблем підготовки медичного пенітенціарного персоналу.

Учасники інформаційної сесії отримали сертифікати Міжнародного Комітету Червоного Хреста та домовилися про розробку планів щодо тренінгових занять з підготовки медичного персоналу установ виконання покарань.

Науково-дослідний центр з питань діяльності органів та установ ДПтС України