ІІІ міський фестиваль латвійської культури імені Яніса Райніса

28.09.2018 р. науково-педагогічні працівники кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права організували участь курсантів Академії у відкритті ІІІ міського фестивалю латвійської культури імені Яніса Райніса. Проект приурочений до дня народження відомого латвійського поета, драматурга та перекладача Яніса Райніса.

В процесі заходу молодь поринула у глибоку та чарівну атмосферу латвійської культури. Приміщення бібліотеки заполонила жива музика величних класиків, яку виконували Л. Ярмоленко (бандура) – лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, стипендіат міського голови, учень Чернігівської музичної школи №1 ім. С. Вільконського та студент музичного коледжу ім. Л. Ревуцького О. Белеванцев. Гармонійно доповнювала свято красива поезія латиською, німецькою та українською мовами у виконанні модератора заходу заслуженого діяча мистецтв України, доктора філософії, мистецтвознавця Олега Васюти.

Постать Яніса Райніса для фестивалю обрали не випадково. За словами Олега Васюти, для латвійців цей поет все одно, що для українців Тарас Шевченко. Для своєї доби, а це кінець ХІХ і початок ХХ століття, поезія Райніса була унікальною. Також він переклав на латвійську мову Фауста, при цьому перебуваючи у в’язниці. Тому починати знайомитися з культурою Латвії варто саме з творчості Яніса, – вважають організатори заходу.