ІІ зимова онлайн-школа «Україна на шляху до євроатлантичної спільноти»

Начальник кафедри економіки та соціальних дисциплін, доктор економічних наук, професор Оксана Гончаренко і професор кафедри економіки та соціальних дисциплін, доктор філософських наук, професор Наталія Доній взяли участь у роботі другої Зимової онлайн-школи з навчального курсу «Україна на шляху до євроатлантичної спільноти», що відбулася на базі Транскарпатського центру Жана Моне з досліджень європейських стратегій розвитку з 15 по 17 лютого в рамках реалізації наукового проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в УжНУ» (академічний координатор проєкту – директор Науково-навчального інституту євроінтеграційних досліджень, к.і.н., доцент Іван Артьомов).

До участі у другій Зимовій школі долучилися авторитетні представники міжнародних установ і організацій та науковці і практики з України: народна депутатка України, доцент кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби Львівського національного університету ім. І. Франка С. Федина; директорка Центру інформації і документації НАТО в Києві В. Кляйне; керівниця проєктів Центру інформації і документації НАТО в Києві С. Ротаєнко; керівник проєкту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, керівник Моніторингової групи по санкціях та свободі судноплавства, головний редактор BlackSeaNews А. Клименко;, директорка безпекових програм Ради зовнішньої політики «Українська призма», головна редакторка «UA: Ukraine Analytica» Г. Шелест; керівник Центру стратегічних досліджень П. Жовніренко; голова ГО «Центр прикладних досліджень», к.і.н. доцент А. Каракуц; директор Центру екобезпеки та євроатлантичного співробітництва, професор кафедри екології та зоології Київського національного університету ім. Т. Шевченка В. Гандзюра; заступник директора Центру міжнародної безпеки та партнерства, в.о. завідувача кафедри міжнародної безпеки та стратегічних студій Львівського національного університету ім. І. Франка, аналітик з проблем міжнародної безпеки О. Кучик; директор Центру міжнародних досліджень, доцент Одеського національного університету ім. І. Мечникова В. Дубовик; декан факультету історії та міжнародних відносин Донецького національного університету ім. В. Стуса, аналітик з проблем міжнародної безпеки Ю. Теміров; політичний аналітик, керівник словацького Інституту громадської політики Г. Месежніков; професор кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, д.політ.н., аналітик з проблем міжнародної безпеки С. Федуняк.

У процесі функціонування Школи було озвучено актуальну інформацію та результати досліджень 2022 року, які стосуються новітнього етапу міжнародної політики, та зроблено висновок, що «російсько-українська війна – це війна не цивілізацій, а цивілізованих проти нецивілізованих».

Кафедракафедра економіки та соціальних дисциплін