Фахова зустріч: «Реалізація конституційного права на захист»

12 грудня 2018 року в рамках Всеукраїнського тижня права в Академії ДПтС науково-педагогічні працівники кафедр кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології; педагогіки та гуманітарних дисциплін, а також наукові співробітники науково-дослідного центру спільно з представниками філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області, Управління забезпечення прав людини Національної поліції України та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області провели фахову зустріч: «Реалізація конституційного права на захист».

Модератором заходу виступила начальник науково-дослідного центру з питань діяльності органів та установ ДКВС України Аніщенко В. О. У рамках проведення фахової зустрічі було підписано угоду про співпрацю між Академією Державної пенітенціарної служби та філією Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області.

У ході зустрічі уповноважений Управління забезпечення прав людини Національної поліції України в Чернігівській області Корицька Н. П. розповіла курсантам про завдання та функції Управління, а саме, з якими питаннями можна до них звертатись, яким чином потрібно поводитися під час зустрічі з працівниками поліції, в яких випадках особа може бути затримана в порядку адміністративного та кримінального судочинства, які права має затримана особа та які обов’язки уповноваженої службової особи, яка здійснила затримання. Також було обговорено прогалини, які існують в адміністративному та кримінальному законодавстві.

Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Пирковська О. В. та практикуючий адвокат Росомаха М. О. проінформували присутніх про діяльність Центру, основоположні аспекти безоплатної вторинної правової допомоги в Україні та порядок звернення та надання безоплатної правової допомоги у разі порушення законних прав громадян.

Начальник філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області Скалюн Є. В. та начальник Чернігівського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області Дудка Н. О. розповіли присутнім про забезпечення конституційного права на захист клієнтів пробації та про співпрацю з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області в рамках надання правової допомоги клієнтам пробації.

У заході також взяли участь курсанти Академії ДПтС, викладачі та студенти Чернігівського інституту бізнесу і права.

Зустріч відбулася у форматі конструктивного діалогу між курсантами, студентами та фахівцями в галузі права.