Екскурсія до заповідника «Гетьманська столиця»

14 травня курсанти Академії завітали до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» у місті Батурині – комплекс пам’яток, пов’язаних з історією українського козацтва доби Гетьманщини.

Здобувачі вищої освіти Академії у супроводі старшого інспектора сектору виховної роботи відділу кадрового забезпечення та виховної роботи підполковника внутрішньої служби Алли Чебоненко і доцента кафедри економіки та соціальних дисциплін, кандидата економічних наук, доцента капітана внутрішньої служби Крістіни Сіренко відвідали козацьку цитадель Батуринської фортеці, пам’ятник жертвам Батуринської трагедії 1708 р., кам’яну скарбницю та дворову церкву, розташовані на пагорбі біля річки Сейм. У гетьманському будинку з цікавістю оглянули воскові фігури трьох українських гетьманів: Пилипа Орлика, Івана Мазепи та Дем’яна Ігнатовича, дізналися про їх правління в Батурині. Прогулялися парком «Кочубеївський», на території якого розташований будинок генерального суду (садиба Кочубея). Почули історію кохання гетьмана Мазепи та Мотрі Кочубей. Побували у відреставрованому величному палаці останнього гетьмана Лівобережної України Кирила Розумовського.

Дякуємо генеральному директору Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» Наталії Ребровій за можливість відвідання історичної перлини Чернігівщини та України.