Екскурсія до Національного заповідника «Качанівка»

02 вересня 2018 року за сприяння громадської організації Чернігівська міська асоціація «Конкордія», в рамках проекту «Пізнай свій край» було організовано та проведено екскурсію в селище Качанівка Ічнянського району Чернігівської області до дворянської садиби, заснованої в 1770-х роках, яка на сьогодні є єдиною серед українських садиб, що збереглася в комплексі. Качанівка є справжньою перлиною України, спадщиною аристократів, а Палац Тарновських – це дивовижний зразок садибного будівництва. Цей парковий комплекс не просто пам’ятка Качанівки, а спадщина України, яка не перестає захоплювати з моменту його створення. Вся територія села являє собою національний культурно-історичний заповідник, центром якого є палац.

Під супроводом офіцерів Академії Настоящої У.В., Шамрук О.П. та Шамрук Н.Б. курсанти юридичного факультету та факультету пробації розпочали екскурсію з відвідання палацу кінця XVIII – початку XX століття з водонапірною вежею, господарських та службових споруд. Відвідали Георгіївську церкву, що збудована у стилі ампір та добре збереглася до наших часів. Прогулялись до альтанки Глінки, збудованої у стилі романтизму, де відомий композитор створював одну зі своїх опер. А гуляючи вздовж Майорського ставу, дійшли до «Романтичних руїн», що збереглися з часів графа Рум’янцева-Задунайського. Тоді вони являли собою стильну бутафорську фортецю, а у воєнні роки тут перебувала хлібопекарня. Поряд із «Романтичними руїнами» на Арочному місточку зробили гарні фото.

І на завершення екскурсії відпочили в самому парку, що розбудовувався трьома поколіннями Тарновських, та вважається одним із найбільших пейзажних парків не лише в Україні, а й в Європі. Взагалі Качанівка була музою для багатьох геніїв та творців дев’ятнадцятого століття. Меценати Тарновські створили в своєму маєтку культурний центр, до якого належала переважна більшість відомих нам класиків української культури середини дев’ятнадцятого століття, від Тараса Шевченка до Марко Вовчок.

Зізнатися, в Качанівці дуже красиво. Мабуть, це – одне з найромантичніших місць в Україні. Недарма стільки творчих людей знаходили там своє натхнення.