Екскурсія до Менського зоопарку та до смт Седнів

19 травня 2018 року за сприяння громадської організації Чернігівська міська асоціація «Конкордія» в рамках проекту «Пізнай свій край» було організовано та проведено екскурсію до зоопарку м. Мени та до старовинного козацького містечка Седнів, яке знаходиться на берегах річки Снов, що на Чернігівщині. Під супроводом старшого викладача кафедри психології Настоящої У. В. курсанти факультету пробації розпочали екскурсію з менського зоопарку, унікальність якого полягає в тому, що він розташований у райцентрі. Створено його було в 1975 році з колекції тварин місцевого сержанта міліції Геннадія Полосьмака. А зацікавленість щодо його відвідування виникла після публікацій у газетах Чернігівщини стосовно зафіксованого рекордного весняного бебі-буму. Тому курсанти з превеликим задоволенням помилувалися малечею та й ще погодували тваринок різними смаколиками.

Наступним пунктом екскурсії було чарівне містечко Седнів. Завдяки своїм історичним пам’яткам воно є важливим культурним осередком Чернігова. Оскільки всі пам’ятки знаходяться недалеко одна від одної, курсанти відвідали кожну з них. Побували біля кам’яниці Лизогубів, побачили Воскресенську церкву – усипальницю Лизогубів, прогулялись парком, на території якого знаходиться садиба Лизогубів. Від екскурсовода дізнались, що на території парку раніше росла п’ятсотлітня липа, біля якої любив відпочивати Тарас Шевченко. А поряд з садибою Лизогубів на березі Снову сфотографувались в альтанці Леоніда Глібова.

Цікавинкою для курсантів була Георгіївська церква, збудована наприкінці 18 століття, яка знаходиться в п’ятистах метрах від Воскресенського храму. Найбільш захопливим фактом для курсантів було те, що в цій церкві знімали одну зі сцен відомого фільму «Вій» за мотивами твору Миколи Гоголя.