Екскурсія до Чорнобильської зони – враження на все життя

На численні прохання курсантів Академії та з приводу наближення 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи 22 квітня 2017 року була організована екскурсійна поїздка курсантів та студентів Академії до зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення.

Чорнобильська трагедія… Сьогодні це вже історія України, але ми повинні знати і пам’ятати уроки минулого, щоб не припускатися помилок у майбутньому. Про жахливі події важко згадувати. 26-го квітня 1986 року у життя мільйонів людей увійшли слова «радіація», «зона», «ліквідатор», «відселення».

Кордон Чернобильської зони на КПП «Дитятки» став своєрідною точкою відліку вражень та емоцій. Екскурсія включала в себе оглядову поїздку в 10-кілометрову зону: м. Чорнобиль (пам’ятник «Тим, хто врятував світ») – переїзд до м. Чорнобиль-КПП «Лелів» – переїзд до ЧАЕС через захоронене с. Копачі – об’їзд ЧАЕС – зупинка на оглядовому майданчику об’єкта «Укриття» («Саркофаг») – відвідування оглядового павільйону – переїзд до «мертвого міста» Прип’ять – огляд м. Прип’ять – об’єкт «Чорнобиль-2» – КПП «Лелів» (дозиметричний контроль).

Під час екскурсії курсанти та студенти змогли на власні очі переконатися, що Чорнобиль – це мертва зона. Заросли деревами, кущами, травою опромінені села. Вони порожні, мертві. Поступово руйнуються будівлі.

Особливо вразило місто Прип’ять. Гуляли безлюдним містом, відвідали колись житлові, а зараз покинуті будинки, школу, дитячий садок, готель «Полісся». Побачили ДК «Енергетик», стадіон, кінотеатр «Прометей», басейн, лікарню, куди привозили перших потерпілих від аварії. Побували на пристані із затопленим причалом. Гнітюче враження справляє парк атракціонів зі знаменитим колесом огляду, який планували відкрити до свята 1 травня 1986 р., але він так ніколи і не побачив відвідувачів.

Завершуючи насичену і пізнавальну подорож по Чорнобильській зоні, дійсно робиш висновок, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Адже все те, що досі читали про сучасний Чорнобиль, дивились по телевізору, неможливо порівняти з побаченим на власті очі..

Відділ виховної та психологічної роботи