Дискусія на тему «Де освіта у стійкості та відновленні України?», організована об’єднанням освітян, громадських діячів та студентів «Прогресильні», зібрала освітянську спільноту офлайн і онлайн 15 лютого.

Від Пенітенціарної академії України в обговоренні важливої теми взяла участь методист сектору забезпечення якості вищої освіти Алла Голець.

Учасників заходу привітали й поділилися своїм баченням закордонні експерти з різних країн.

Учасникам було поставлено кілька питань, зокрема щодо оцінювання стану вищої освіти в Україні. Більшість опитаних проголосувала за те, що стан вищої освіти погіршився. Спікери висловили одноголосну думку про важливість освіти в наш час, про необхідність прозорих реформ, які мають бути зрозумілими, прорахованими й базуватися на дослідженнях.

Наприкінці дискусії були представлені результати опитування учасників заходу, де одним з найболючіших питань є рівень оплати праці, який освітяни вважають недостатнім.

Підбиваючи підсумки обговорення, озвучили головні тези:

  • для повоєнної відбудови України важливо зберегти переміщені заклади вищої освіти й молодь, аби було кому повернутися у свої домівки й відбудувати втрачене;
  • роль української освіти має бути пріоритетною в період відбудови країни.