День пенітенціарної служби в Польщі

29 червня Польща відзначила День пенітенціарної служби.
Урочиста подія відбулася у Варшаві на площі Маршала Юзефа Пілсудського, який 1919 року започаткував польську пенітенціарну службу.


В урочистостях взяли участь Президент Польщі Анджей Дуда з дружиною Агатою Корнгаузер-Дудою, Міністр юстиції Польщі Збігнев Зьобро, міністри, депутати й сенатори Республіки Румунія. Академію Державної пенітенціарної служби на заході представляла в.о. ректора Академії кандидат історичних наук, доцент Юлія Петровська.


Президент Анджей Дуда присвоїв офіцерам польської пенітенціарної служби генеральські звання та висловив подяку за їхню роботу задля забезпечення безпеки громадян. Під час заходу було наголошено, що пенітенціарна служба – це не лише нагляд та охорона осіб, засуджених чи тимчасово арештованих, а й пенітенціарна опіка та соціально-реабілітаційна діяльність, яка дозволяє таким людям повернутися до соціуму. Саме тому робота у цій сфері вимагає сили духу й мужності, а також емпатії та чуйності.


На виховання таких рис спрямована і діяльність Академії Державної пенітенціарної служби. На прикладі наших польських колег ми переконуємося, що кримінально-виконавча служба – це одна з найважливіших ланок у правоохоронній сфері, яка забезпечує безпеку держави та громадян, через що виховання та навчання майбутніх працівників є надзвичайно актуальним.