День пам’яті жертв голодоморів. Запали свічку пам’яті

День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921–1923, 1932-1933 і голод 1946–1947 років. Проте наймасштабнішим був Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

45646564Головна причина вчинення злочину Голодомору полягала в тому, що українська нація, друга за чисельністю в СРСР, мала величезний культурно- історичний спадок, власні славетні традиції державотворення, досвід національно-визвольної боротьби. Україна стояла на заваді створення тоталітарної комуністичної імперії. Широкі кола інтелектуалів та економічно самостійне селянство не сприймали політики комуністичного керівництва. Тому режим поставив за мету знищити українців як політичну націю, яка рано чи пізно могла поставити питання про створення незалежної держави. Для досягнення цієї мети був обраний жахливий інструмент — вбивство голодом.

Голодомор був спеціально спланованою і ретельно замаскованою каральною операцією. Внаслідок умисного створення умов, несумісних із життям, за кілька місяців у 1932–1933 роках в Україні загинуло мільйони людей. На жаль, страшні обставини злочину та свідома заборона ведення статистики смертності унеможливлюють встановлення точної кількості й вичерпного поіменного списку жертв.

Голод став зброєю масового біологічного знищення українців. Він на довгі десятиліття порушив природний та політичний розвиток українців як спільноти, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації, наслідки цієї катастрофи відчуваємо і понині.

Вбиті Голодомором: реальна кількість жертв та докази штучності 

Україна вшанує жертв Голодомору під час акції «Запали свічку пам’яті». 28 листопада о 16:00 буде оголошено хвилину мовчання.