День пам’яті Героїв Крут

Курсанти Академії ДПтС взяли участь в урочистих заходах з нагоди 102-ї річниці бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за свободу та незалежність. Пам’ять полеглих героїв ушанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.

В заході взяли участь керівництво області, Інституту національної пам’яті, представники громадських організацій та інші.

102 роки тому, 29 січня 1918 року, на залізничній платформі під Крутами, українські захисники на чолі з сотником Аверкієм Гончаренком провели героїчний оборонний бій проти більшовицької армії. Студенти та юнкери ціною власного життя на деякий час зупинили наступ більшовиків на українську столицю, що дало змогу делегації УНР укласти Берестейський мирний договір, який пізніше врятував молоду українську державність. Утім, під час бою близько 30 хлопців потрапили в полон до більшовиків і були жорстоко і холоднокровно страчені.

Подвиг молодих бійців, яких сучасники вже назвали “першими кіборгами”, став прикладом для майбутніх поколінь захисників України.