Дайджест занять щодо документування воєнних злочинів

Реалії сьогодення ставлять нові виклики, під які підлаштовується Пенітенціарна академія України.

Для магістрів, які навчаються за спеціальністю 262 “Правоохоронна діяльність” та бакалаврів 081 “Право ” було проведено гостьове заняття на якому виступив Сергій Мовчан – керівник Департаменту документування воєнних злочинів Української Гельсінської спілки з прав людини.

Присутні змогли ознайомитись із особливостями документування, на практичних прикладах почули поради щодо правильності, як потрібно питати та знімати та мали можливість поспілкуватися та поставити питання, які їх цікавили. Окремо було звернуто увагу на принципи документування.


Для магістрів 352 навчальної групи, які навчаються за спеціальністю 262 “Правоохоронна діяльність” координатор громадської приймальні ГО “МАРТ” Дмитро Науменко провів гостьове заняття та поділився особистим досвідом документування воєнних злочинів.

Спікер звернув увагу присутніх на правила фото та відео фіксації воєнних злочинів та збору інформації з мережі. Також було наголошено на правилах відео фіксацій свідчень. Здобувачам вищої освіти ПАУ було продемонстровано звіт за результатами моніторингу нападів на школи під час повномасштабного вторгнення та звіт результатами моніторингових виїздів з документування воєнних злочинів у Чернігівській області.


Для магістрів 351 навчальної групи, які навчаються за спеціальністю 262 “Правоохоронна діяльність” та бакалаврів 137 навчальної групи, які навчаються за спеціальністю 081 “Право” було проведено гостьове заняття щодо воєнних злочинів в Україні. Заняття провів Дмитро Науменко – координатор громадської приймальні ГО “МАРТ”.

Він розповів присутнім про воєнні злочини, які були зафіксовані в Чернігівській області. Учасники обговорили різницю між комбатантом та не комбатантом, а також питання регулювання методів й засобів ведення воєнних дій та режиму воєнної окупації.