Цикл круглих столів з особливості проведення судових експертиз

Кафедра тактико-спеціальної підготовки та Чернігівський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС провели цикл круглих столів з особливості проведення судових експертиз.

Спільно з кафедрою  кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології, військовою кафедрою  був організований та проведений круглий стіл за темою «Особливості проведення експертизи холодної та вогнепальної зброї. Особливості проведення вибухотехнічної експертизи». Під час проведення круглого столу були розглянуті такі питання: ознаки холодної зброї та особливості проведення експертизи по ній; установлення належності до холодної зброї виробів колючої, ріжучої, рублячої, ударно-роздробляючої дії; спосіб виготовлення холодної зброї, визначення типу, виду, зразка (для виробів промислового виробництва) або конструктивно подібного до неї виробу тощо; установлення належності об’єктів до вогнепальної зброї або конструктивно подібних до неї стріляючих виробів; установлення належності об’єктів до боєприпасів вогнепальної стрілецької зброї або конструктивно подібних до них виробів; визначення виду, системи (моделі) та калібру вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також конструктивно подібних до них виробів; визначення стану (справності) зброї, боєприпасів до неї та придатності їх до стрільби; установлення способу виготовлення або факту переробки вогнепальної зброї, боєприпасів до неї та конструктивно подібних до них виробів; встановлення належності об’єктів до частин (деталей) вогнепальної зброї тощо; установлення факту належності об’єкта до вибухових речовин або речовин, які можна використати як компоненти для виготовлення вибухових речовин, порохових зарядів або піротехнічних засобів; установлення способу виготовлення вибухових речовин;  виявлення мікрослідів вибухових речовин і продуктів їх розкладу на предметах-носіях. У роботі круглого столу взяли активну участь представник Командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Кузьменко В.П. та заступник військового комісара Чернігівського ОТЦКтаСП полковник Шатило С.О.

Спільно з кафедрою психології та представниками Чернігівського міського відділу Національної поліції був організований та проведений круглий стіл за темою «Соціально-психологічні особливості розслідування злочинів в установах виконання покарань». Під час проведення заходу були розглянуті такі питання: психологічний портрет засуджених та особливості спілкування з особами, які утримуються в установах виконання покарань, криміналістична характеристика злочинів, які вчиняються засудженими, специфіка проведення слідчих дій в установах виконання покарань, особливості проведення судових експертиз по злочинам, які вчиняються в установах виконання покарань.

Разом з представниками Чернігівського міського відділу Національної поліції був організований та проведений круглий стіл за темою «Актуальні питання запобігання кримінальних правопорушень в діяльності судових експертів». Розглянуто такі питання: причини та умови вчинення необережних злочинів з використанням автотранспорту, особливості проведення авто-технічної експертизи, віктимологічний аспект запобігання необережних злочинів.