Цифрова економіка

Становище сучасного суспільства зазвичай описують як «економоцентроване» та «інформаційне», а дуже часто й взагалі поєднують ці дві якості, говорячи про «цифрову економіку» Як зазначають фахівці, цифрова економіка – це економічна діяльність, що заснована на цифрових технологіях і пов’язана з електронним бізнесом та електронною комерцією, виробленням і продажем ними цифрових товарів і послуг. Цифрова економіка є трендом, який став наслідком четвертої технологічної революції та розгортанням і застосуванням цифрових й обчислювальних технологій на базі ІТ-інфраструктури та систем зв’язку.

Обсяг цифрової економіки у світі оцінюється фахівцями приблизно у 4 трильйони доларів. В Україні прийнята концепція розвитку цифрової економіки на 2018–2021 роки. Враховуючи такі тенденції, й з метою кращого розуміння специфіки функціонування підприємств та організацій в умовах цифрової економіки курсантами, які після випуску з Академії поповнять ряди фахівців-економістів у Державній кримінально-виконавчій службі, науково-педагогічними працівниками кафедри економіки та соціальних дисциплін було проведено заняття на базі однієї з провідних ІТ-компаній Чернігова.

Під час зустрічі з представниками компанії курсанти ознайомилися зі специфікою їхньої роботи, а також змогли утвердитися в позиції щодо затребуваності таких навичок, як використання нових цифрових технологій (електронні розрахунки та транзакції, блокчейн, e-government), усвідомити масштабність сучасного ринку цифрових товарів і послуг.

Кафедра економіки та соціальних дисциплін