Читацька конференція «Чорнобиль – трагедія і біль України»

20 квітня 2016 року в приміщенні читальної зали загальної бібліотеки Академії Державної пенітенціарної служби відбулась читацька конференція «Чорнобиль – трагедія і біль України» до 30-річниці Чорнобильської аварії. В проведенні конференції брали участь співробітники бібліотеки, курсанти другого курсу академії, запрошеним експертом був, член Союзу Чорнобиль України полковник міліції у відставці Романенко Володимир Олексійович.

Відкрив конференцію начальник юридичного факультету, полковник внутрішньої служби Царюк С.В. У своєму виступі він підкреслив, що Чорнобиль – не лише технологічна катастрофа, а і людська катастрофа, вплив якої відчутний і сьогодні. Романенко Володимир Олексійович розповів про участь у ліквідації наслідків аварії і сказав, що катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Курсантами 127 навчальної групи Попок А., Свириденко О., Колін А., Слюсарчук В. обговорювались питання причин та наслідків аварії, забруднення довкілля, впливу радіації на здоров’я людей.

Чорнобильська аварія — найбільша за масштабами та наслідками техногенна катастрофа ХХ сторіччя, яка спустошила великі території українського Полісся, завдала нашому народові тяжких випробувань і багато горя.