Антикорупційна школа НАБУ

Студент 3-го курсу Академії ДПтС Дмитро Дегтяр взяв участь в Антикорупційній школі НАБУ 2022, яка була реалізована Національним бюро за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС.

Школа для молодих правників стартувала наприкінці літа та складалася з 2 етапів: онлайн частини та стажування в Головному підрозділі детективів Національного бюро. Під час першого етапу 55 студентів-юристів з різних міст України підвищили теоретичні знання в боротьбі з корупцією. В подальшому 20 з них продовжили участь у проєкті офлайн та переймали практичний досвід розслідування топкорупції.

Під час двотижневого стажування студенти занурювалися в роботу детективів: складали проєкти документів, схеми розслідувань і діяльності злочинних угрупувань, відвідували судові засідання, збирали аналітичну інформацію та долучалися до іншої процесуальної роботи. Також студенти взяли участь у тренінгах щодо роботи з відкритими даними й електронними доказами, побували в національному парку Межигір’я та працювали над створенням власних просвітницьких проєктів.

«Антикорупційна школа НАБУ та схожі просвітницькі ініціативи відкривають для української молоді нові горизонти, особливо у складні для нашої держави часи, коли ведеться боротьба з ворогом не лише на військовому, а й антикорупційному фронтах. Важливо, що студенти вже сьогодні усвідомлюють значення боротьби з корупцією та прагнуть долучатися до розбудови нашої держави. Національне бюро завжди готове допомогти в цьому», – зазначив т.в.п. директора Національного бюро Гізо Углава.

Своєю чергою, заступниця керівника Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу Ірина Шиба зазначила, що проєкт допоміг закласти ціннісні орієнтири та дати практичні знання, які будуть корисними молодим правникам для майбутньої кар’єри. «Антикорупційна ініціатива ЄС уже вдруге підтримує проєкт Національного бюро. Сподіваємося, що серед учасників та учасниць школи є майбутні судді Вищого антикорупційного суду, можливо, голова НАЗК чи директор НАБУ. Боротьба з корупцією – це справа кожного, і надзвичайно важливо працювати з молоддю та громадськістю загалом, щоб допомагати їм нести добро у світ», – зазначила Ірина Шиба.