Актуальні проблеми захисту прав і свобод людини

20 листопада в Академії ДПтС було проведено онлайн круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми захисту прав і свобод людини», присвячений 70-й річниці ухвалення Європейської конвенції із захисту прав і свобод людини.

У роботі круглого столу взяли участь студенти та викладачі Академії Державної пенітенціарної служби. Метою заходу стало розгляд проблемних питань захисту прав і свобод людини та визначення шляхів їх вирішення. Учасники семінару творчо та різнопланово підготувались і виступили із доповідями.

Із вступним словом до присутніх звернулася завідувачка кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права доктор юридичних наук, доцент Шумна Лариса Петрівна. Вона привітала учасників круглого столу та звернула увагу на важливість забезпечення прав і свобод людини в Україні. Шумна Л. П. представила презентацію моніторингу деяких місць несвободи в рамках національного превентивного механізму та винесла на обговорення питання дотримання прав людини в місцях несвободи.

Викладачі кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії окреслили характеристику конституційного права людини на особисту недоторканність, сконцентрувавши увагу на недопущенні порушення прав людини під час проведення карантинних заходів; зазначили міжнародні засоби захисту прав та свобод людини і громадянина та роль ЄСПЛ.

Студенти 127 навчальної групи в свою чергу розкрили поняття та ознаки прав людини як об’єкт захисту, дали характеристику процедури реалізації та захисту прав та діяльності уповноваженого з прав людини ВРУ, а також зупинилися на зарубіжному досвіді реалізації та захисту прав людини і громадянина.

IMG-e2d4251d9363c8c26e05fd3e160996a1-V