Проект «Університет – простір прав людини»

1–2 квітня 2019 року відбулася значна подія в житті курсантів та студентів Академії ДПтС, під час якої розпочав свою діяльність проект «Університет – простір прав людини».

Цей проект реалізується Освітнім домом прав людини в Чернігові (www.ehrh.org) в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Домів прав людини.

Мета проекту – сприяння розбудові ефективної системи освіти у сфері прав людини на рівні вищої школи в Україні, що базуватиметься на принципах поваги до гідності, верховенства права, свободи і недискримінації.

Під час проведення заходу 1 квітня 2019 року виступили Сергій Буров – виконавчий директор Освітнього дому прав людини в Чернігові; Олександра Козорог – координатор проекту «Університет – простір прав людини», Валентина Потапова – координатор експертної групи, Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ).

Цікаву лекцію про права людини прочитала Ольга Поєдинок – кандидат юридичних наук, викладач Інституту міжнародних відносин та Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Також у рамках дії цього проекту між Громадською спілкою «Освітній дім прав людини в Чернігові» та Академією ДПтС було підписано Меморандум про співпрацю.

Після виступів було проведено внутрішнє оцінювання рівня реалізації прав людини в Академії ДПтС, під час якого відбулася групова самооцінка курсантів, студентів та науково-педагогічних працівників (30 осіб) шляхом анкетування.

2 квітня 2019 року Марія Цип’ящук – експертка з прав людини та прав студентів, курсантів в Україні – провела майстер-клас «Чому ми говоримо про права людини у розрізі прав студентів?».

Крім того, відбулося ще й обговорення питання: «Що потрібно зробити, аби Академія стала простором прав людини?» у форматі „світового кафе – «Кава зі смаком прав людини»”, що супроводжувалося жвавою дискусією та пошуком шляхів вирішення курсантсько-студентських проблемних питань.

Впродовж двох днів роботи проекту експонувалася також виставка «Кожен має право знати свої права», координатором якої був Андрій Кінаш – тренер Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», ГО «МАРТ».