Борець Юлія Василівна

ORCID: 0000-0002-7501-8606

Контакти: boretssummer@gmail.com

Біографічна довідка:

У 2009 році закінчила Національну Академію МВС України та отримала диплом магістра за спеціальністю «Правознавство», кваліфікацію юриста.

У 2015 році закінчила аспірантуру Чернігівського педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.

28 квітня 2016 року захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидат психологічних наук за спеціальністю 19.00.05 Соціальна психологія; психологія соціальної роботи.

20 червня 2023 року присвоєно вчене звання доцента кафедри психології.

Наукові інтереси стосуються психологічних особливостей громадянської компетентності майбутніх фахівців соціономічного профілю.

Автор багатьох наукових праць. Куратор навчальної групи курсантів.

Наукові публікації:

1. Борець Ю.В., Настояща У.В. Детермінанти стану гармонійності. Теорія і практика сучасної психології. Index Copernicus International (Республіка Польща) Випуск № 2. Запоріжжя, 2019. С. 144-155.
  2. Борець Ю.В., Шлімакова І.І. Обумовленість життєздатності особистості впливами оточуючого середовища. Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України. Том VII. випуск 47. Київ, 2019. C. 47-55.
  3. Борець Ю.В., Щербата В.Г. Теоретичний аналіз причин ревнощів. Науковий вісник Сіверщина. Серія: Освіта. Соціальні та поведінкові науки. Вип. № 1(6). Чернігів, 2021. С. 179-191.
  4. Борець Ю.В., Палагнюк О.В. Теоретичні основи дослідження особистісної опосередкованості маніпулятивних тенденцій. Науковий вісник Сіверщина. Серія: Освіта. Соціальні та поведінкові науки. Чернігів, 2021. Вип. № 2 (7). С. 25–34.
  5. Борець Ю.В., Панченко В.О., Шлімакова І.І. Теоретичні основи дослідження особистісної опосередкованості маніпулятивних тенденцій. Науковий вісник Сіверщина. Серія: Освіта. Соціальні та поведінкові науки. Вип. № 2(7). Чернігів, 2021. С.  25-34.
  6. Борець Ю.В., Кухар Т.В., Палагнюк О.В. Теоретичний аналіз проблеми психологічного благополуччя та смисложиттєвих орієнтацій майбутніх фахівців соціономічного профілю. Проблеми гуманітарних наук. Психологія / ред. кол. Надія Скотна (головний редактор), Роман Хавула (редактор серії) та ін. Дрогобич : Редакційно-видавничий відділ ДДПУ імені Івана Франка, 2023. Вип. 51. С. 19-25.
  7. Борець Ю.В., Гірченко О.Л. Взаємозв’язок типів сімейного виховання та процесу самоставлення осіб підліткового віку. Науковий вісник Сіверщини. Серія: Освіта.  Соціальні та поведінкові науки : науковий журнал / Пенітенціарна академія України. Чернігів : ПАУ, 2024. № 1 (12). С. 52-61.
  8. Кухар Т.В., Борець Ю.В., Шарапова Ю.В. Індивідуально-психологічні особливості самореалізації засуджених до позбавлення волі. Наукові перспективи: журнал. Серія: Психологія. Київ, 2024. № 1 (43). С. 816-828.

Наукові публікації в періодичних виданнях, що включені до наукометричних баз Scopus, Web of Science Core Collection або науковому фаховому виданні України категорії «А»:

1. Chystovska Y., Babiak O.,Honcharovska Н., Borets Y., Dorofey S., Savytska O. Neuropsychological Means of Developing Emotional Intelligence in Children. Journal of Broad Research in Artificial Intelligence and Neuroscience, 2022. 13 (2). P. 152-165 (Web of Science PubMed) (|ISSN: 2068-0473).

Навчально-методичні посібники:

1. Психогігієна: навч.-метод. рекомендації для здобувачів вищої освіти спеціальності 053 Психологія / уклад. Ю.В. Борець; Академія Державної пенітенціарної служби. Чернігів : Академія ДПтС, 2021. 108 с.
  2. Юридична психологія: навч.-метод. рекомендації для здобувачів вищої освіти спеціальності 053 Психологія / уклад. Ю.В. Борець; Т.В. Кухар; Академія Державної пенітенціарної служби. Чернігів : Академія ДПтС, 2022.

Закордонне/державне науково-педагогічне стажування в закладах вищої освіти:

– кафедра польсько-українських студій Ягеллонського університету в Кракові – 6 кредитів/180 годин- період з 06.04.2024 р.-12.05.2024 р.