Дискусія на тему «Де освіта у стійкості та відновленні України?», організована об’єднанням освітян, громадських діячів та студентів «Прогресильні», зібрала освітянську спільноту офлайн і онлайн 15 лютого.
Від Пенітенціарної академії України в обговоренні важливої теми взяла участь методист сектору забезпечення якості вищої освіти Алла Голець.
Учасників заходу привітали й поділилися своїм баченням закордонні експерти з різних країн.
Учасникам було поставлено кілька питань, зокрема щодо оцінювання стану вищої освіти в Україні. Більшість опитаних проголосувала за те, що стан вищої освіти погіршився. Спікери висловили одноголосну думку про важливість освіти в наш час, про необхідність прозорих реформ, які мають бути зрозумілими, прорахованими й базуватися на дослідженнях.
Наприкінці дискусії були представлені результати опитування учасників заходу, де одним з найболючіших питань є рівень оплати праці, який освітяни вважають недостатнім.
Підбиваючи підсумки обговорення, озвучили головні тези:
- для повоєнної відбудови України важливо зберегти переміщені заклади вищої освіти й молодь, аби було кому повернутися у свої домівки й відбудувати втрачене;
- роль української освіти має бути пріоритетною в період відбудови країни.
![](http://academysps.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/2.png)
![](http://academysps.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/31-1024x530.png)
![](http://academysps.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/3-1024x530.png)