Практичне заняття з дисципліни «Соціально-виховна робота із засудженими» на базі Менської ВК-91

12 листопада 2016 року викладачі кафедри психології Академії ДПтС майор внутрішньої служби Настояща У.В. та капітан внутрішньої служби Разумейко Н.С. провели практичне заняття з дисципліни «Соціально-виховна робота із засудженими» з курсантами 141 навчальної групи на базі Менської ВК-91 управління Державної пенітенціарної служби України.

Завдяки сприянню керівництва Академії ДПтС у проведенні виїзного заняття та керівництва управління і адміністрації установи щодо його супроводу на території Менської ВК-91, курсанти мали змогу ознайомитись із умовами перебування засуджених та зі специфікою роботи в даній колонії. На початку заняття ознайомчу екскурсію по установі провів майор внутрішньої служби Бур Сергій Володимирович заступник начальника установи з соціально-виховної та психологічної роботи та особовий склад соціально-психологічної служби. Курсанти відвідали відділення соціально-психологічної служби, кімнату психоемоційного розвантаження, клуб, бібліотеку, амбулаторію, виробництво установи. Отримали знання щодо кримінально-правової, соціально-демографічної характеристики засуджених, які відбувають покарання.

Окрім того, що в цій колонії тримаються засуджені, які раніше працювали в суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах (згідно Закону України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів») і вона визнана установою середнього рівня безпеки (згідно наказу ДДУПВП від 12.12.2003 №251) в ній є сектор мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання та сектор максимального рівня безпеки (згідно наказу ДДУПВП від 20.04.2004 №66). Враховуючи вищевикладене, Менська ВК-91 була обрана як оптимальний варіант для практичного відпрацювання набутих теоретичних знань з теми: «Соціально-виховна робота із засудженими, які відбувають покарання у виправних колоніях з різним рівнем безпеки та слідчих ізоляторах». Курсанти на практиці побачили як застосовуються форми і методи соціально-виховної роботи із засудженими всіх секторів рівнів безпеки.

Поєднання в навчальному процесі теоретичних знань з практичною роботою позитивно впливає на закріплення та поглиблення учбового матеріалу, формування психологічної готовності до подальшої служби. А також практичні заняття проведені в установах дають змогу вивчати передовий досвід практичних співробітників, узагальнювати й використовувати його у подальшій професійній діяльності.

Кафедра психології