29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України

29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України.

Саме 29 серпня 2014 року стався один з найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом. Тоді українських військових, попри домовленості, цинічно розстріляли, коли вони проходили тим, що мало бути «зеленим коридором».

В цей день ми вшановуємо пам’ять всіх тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Держави.

В кровопролитній війні ми вже втратили тисячі захисників нашої Землі. Наші щоденні втрати – це не просто цифри, це реальні люди зі своїми історіями, життя яких обірвалось через злочинні дії ворога.

В цей день хочемо вшанувати пам’ять випускників Академії Державної пенітенціарної служби, які повернулися до своїх рідних «на щиті».

  • Кієнко Віктор Іванович, 29 років.

У 2015 році закінчив Чернігівський юридичний коледж ДПТС України за спеціальністю «Правоохоронна діяльність».

Загинув під час виконання бойового завдання по захисту суверенітету та територіальної цілісності України в районі м. Бахмут Донецької області 20 січня 2023 року.

  • Бобрушко Олександр Миколайович, 26 років.

Повинен був закінчити Академію у 2022 р.

З початком повномасштабного вторгнення, Олександр, долучився до лав Збройних Сил України та став на захист Батьківщини. Загинув 30 березня 2022 року в м. Чернігів, під час виконання бойового завдання.

  • Ільєв Василь Васильович, 24 роки.

У 2020 році закінчив Академію зі спеціальності «Психологія».

Записався в добровольці в перші дні російського вторгнення. За словами побратимів Василь почав проявляти лідерські якості з перших днів війни, командування підрозділу відправило його навчатись на офіцера, відтак хлопець завдяки своїм зусиллям і рішучості зумів стати взірцем для інших бійців. Мріяв одружитись, коли повернеться. Та не встиг. Він загинув 3 травня у Бахмуті.

  • Митяй Ростислав Анатолійович “Кеп”, 24 роки.

У 2020 році закінчив Академію за спеціальністю «Право».

Не дожив до свого 25-річчя, бо загинув під час бойових дій у районі н.п. Васюківка Донецької області 6 квітня 2023 року. Більше 40 днів побратими не могли забрати тіло героя через постійні обстріли.

  • Гаркавенко Максим Григорович, 31 рік, 2010 рік випуску.

Загинув під час виконання бойового завдання із захисту територіальної цілісності Батьківщини, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації проти України, в районі бойових дій в населеному пункті Діброва Луганської області 13 травня 2023 року.

  • Железняк Павло Олександрович, 31 рік, 2010 рік випуску.

Загинув на захисті міста Чернігів під завалами стадіону ім. Гагаріна. Павло 40 днів провів під завалами зруйнованого стадіону, поки його не знайшли.

  • Ященко Іван Сергійович, 35 років, 2007 рік випуску.

  • Додик Андрій Мирославович, 35 років, 2008 рік випуску.

Загинув під час виконання бойового завдання, захищаючи територіальну цілісність та суверенітет України, в районі населеного пункту Іванівське Бахмутського району 04 липня 2023 року.

І зараз війна продовжує забирати життя, тож найкраще, що ми можемо зробити – це низько вклонитися та згадати наших захисників. Адже Герої живі, поки їх пам’ятають і ми пам’ятаємо.