Профілактика ранньої дитячої злочинності для учнів ліцею №16

05 грудня 2018 року науково-педагогічними працівниками кафедри психології Академії Державної пенітенціарної служби організовано та проведено практичне заняття з теми «Україна – правова держава» в рамках тижня права для учнів 7–11 класів Чернігівського інформаційно-технологічного ліцею № 16.

Заняття проходило на базі Чернігівського слідчого ізолятора за участю співробітників вказаної установи. Мета заходу – профілактика ранньої дитячої злочинності та ознайомлення школярів із наслідками, які можуть настати після скоєння того чи іншого протиправного діяння. Під час заняття було розкрито низку тем, таких як: «Наші права та обов’язки», «Вчинення неповнолітніми адміністративних правопорушень».

Неповнолітнім наголошено про адміністративну та кримінальну відповідальність, яка настає з шістнадцяти років, а за окремі види злочинів – з 14 років. Особливу увагу звернено на поведінку дітей у школі, на відвідування уроків, що ніколи не буде зайвим повторити свої обов’язки і дотримуватися їх, знати свої права і користуватися ними. І якщо ти знатимеш свої права, тобі легше буде захистити себе.