Урочистості з нагоди 100-річчя бою під Крутам

Керівництво та курсанти Академії ДПтС взяли участь в урочистостях з нагоди 100-річчя бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

На залізничній станції курсанти Академії зустріли вихованців 24 ліцеїв з підвищеною військовою підготовкою з усієї України, які прибули спеціальним «Потягом єднання» на станцію Крути Борзнянського району Чернігівської області. Спільно пройшли урочистою ходою до Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут».

100 років тому, 29 січня 1918 року, на залізничній платформі під Крутами, за 130 км від Києва, українські захисники на чолі з сотником Аверкієм Гончаренком провели героїчний оборонний бій проти більшовицької армії. Українські студенти ціною власного життя зупинили на деякий час наступ більшовиків на українську столицю. Українські вояки тримали позиції до останнього, не поступаючись значно переважаючим силам ворога. Одна студентська чота із 27 бійців потрапила в полон. Усі хлопці були страчені, а згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі в Києві.

За різними оцінками під Крутами загинули 70–100 українців. Втрати бiльшовицьких вiйськ сягали 300 воякiв. Подвиг молодих бійців став прикладом для майбутніх поколінь захисників України.