Зустріч з керівництвом Міністерства освіти і науки

Представники органів студентського самоврядування з різних регіонів України мали змогу поспілкуватися з міністром освіти і науки Оксеном Лісовим та заступником міністра з питань вищої освіти Михайлом Винницьким. Зустріч студентства з керівництвом Міністерства освіти і науки провели з нагоди Міжнародного дня студента за ініціативи громадської спілки «Українська студентська ліга» та за участю Української асоціації студентів.

Пенітенціарну академію України у складі делегації від Української асоціації студентів представила студентка першого курсу факультету заочного навчання та навчання за кошти фізичних, юридичних осіб Софія Запрудська.

На зустрічі студенти з понад 40 університетів нашої країни змогли поставити питання й обговорити важливі теми щодо подальшого розвитку вищої освіти, її трансформації, фінансування в умовах воєнного стану, створення інклюзивного середовища, невизнання документів про освіту, виданих окупаційною владою, та інші виклики, на які треба реагувати в умовах війни.

Серед обговорюваних тем виникло важливе питання, пов’язане з фінансуванням органів студентського самоврядування на рівні не менше 0,5% спеціального фонду вищого навчального закладу. У деяких університетах таке фінансування зовсім відсутнє. У ПАУ постає проблема фінансування для курсантів, що беруть участь у студентському самоврядуванні. Заступник міністра з питань вищої освіти Михайло Винницький зазначив, що ця тема потребує тривалих обговорень через специфіку, оскільки «курсанти – люди в погонах». Він наголосив на необхідності виконання Закону «Про вищу освіту» стосовно фінансування в контексті курсантсько-студентського самоврядування.

Наприкінці зустрічі студентство висловило вдячність Оксену Лісовому та Михайлу Винницькому за щирість і готовність спілкуватися з активною студентською молоддю, адже такі відкриті обговорення сприяють розвитку і поступовому вдосконаленню вищої освіти в Україні.