22 листопада 2016 року курсовою ланкою юридичного факультету Академії ДПтС було організовано зустріч з представниками духовенства храму Михаїла і Федора Української Православної Церкви Київського патріархату.
Настоятель храму, протоієрей Олег Сіренко, розповів курсантам про історію Української Церкви, зупинився і на історії храму Михайла і Федора та утворення різних християнських професій, які на данний час функціонують на території нашої держави. Зокрема зазначив, що в Україні здавна шанували святих мучеників Михаїла і Федора. І особливо в Чернігові. З історичних джерел відомо про мученицький подвиг Чернігівського князя Михайла Всеволодовича та його боярина Федора, які відмовилися виконати умови Батия щодо принизливого ритуалу поклоніння вогню та монгольським ідолам. Обоє було жорстоко закатовані й страчені. Вони загинули, але не стали на коліна перед ворогом. Їхні мощі поховали в головному чернігівському храмі – Спасо-Преображенському соборі. Невдовзі православною церквою князь Михайло і боярин Федір були канонізовані. На жаль, у 1572 році мощі святих мучеників було перенесено до Москви, де вони знаходяться й понині.
Недаремно в Чернігові знаходиться єдиний в Україні храм Михайла і Федора. Його будівництво розпочалося у 1801 році поруч із будинком наказного гетьмана Павла Полуботка. Але у зв’язку із фінансовою скрутою спорудження церкви завершилося лише у 1806 році. Освячення храму Михайла і Федора відбулося у 1808 році, тобто 208 років тому. Відтоді церква кілька разів перебудовувалася і, відповідно, змінювала свій вигляд.
Священослужителі подарували курсантам релігійну літературу та запросили відвідати храм Михаїла і Федора.
Юридичний факультет