Кожну третю неділю листопада міжнародна спільнота вшановує «Всесвітній день пам`яті жертв дорожньо-транспортних пригод». Цю традицію було започатковано в 1995 році громадськими організаціями захисту прав потерпілих від ДТП під егідою Європейської Федерації потерпілих на дорогах (fevr.org). 26 жовтня 2005 року Всесвітній день пам`яті жертв дорожньо-транспортних пригод/ «Всесвітній день пам`яті» був затверджений Генеральною Асамблеєю ООН як «належне визнання жертв ДТП та їхніх сімей».
За спільної ініціативи ГО «Всеукраїнський центр правової допомоги «Громадський захисник» та юридичної фірми «Відшкодування», за сприяння Академії Державної пенітенціарної служби, за участі Регіонального представника Уповноваженого ВР України з прав людини, громадських організацій, а також професорсько-викладацького складу, курсантів та студентів Академії, було проведено регіональну акцію пам`яті в рамках «Всесвітнього дня пам`яті».
Алла Мукшименко, координатор «ВЦПД «Громадський захисник», привернула увагу присутніх до причин безвідповідальної поведінки, як водіїв так і пішоходів, що призводять до аварій, низький рівень обізнаності потерпілих про свої права та механізми їх захисту, кількість звернень до call-centre партнерської юрфірми «Відшкодування» про допомогу в отриманні законної компенсації жертвам ДТП.
Тетяна Коренькова, Регіональний представник Уповноваженого ВР України з прав людини наголосила на необхідності бути відповідальними усім учасникам дорожнього руху. З огляду на присутність студентів та курсантів Академії, особливу увагу приділила правам та обов`язкам пішоходів, а також механізмам захисту прав потерпілих від ДТП та особливостям парламентського контролю в цій сфері.
Олександр Підгорний, керівник Чернігівського центру прав людини та Сергій Нестеренко, представник ГО «Доброчин» освітили проблематику непропорційного розділу меж відповідальності та наслідків між водієм та пішоходом або велосипедистом, які були винними в ДТП. Звернули окрему увагу на використання «гаджетів» усіма учасниками дорожнього руху, що призводить до аварій.
Олена Бикова, представник громадської ініціативи «Акцент» наголосила на важливості комплексної реабілітаційної роботи з постраждалими від ДТП. Оприлюднила тілесно-орієнтовані методи роботи, які використовуються в «Акценті» в процесі подолання постраждалими від ДТП негативних фізичних та психологічних наслідків.
Акцію було завершено покладанням квітів до флеш-моб монументу із розміщеного на землі взуття, що символізував згиблих в аварії людей та хвилиною мовчання.
Принагідно організатори акції подякували керівництву Академії та всім присутнім за можливість висловити свою громадянську позицію та можливість долучитися представникам українського громадянського суспільства до «Всесвітнього дня пам`яті».