21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, встановлення якого пов’язано з початком цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Символічно, що в цей день у 2019 році Україна вп’яте долучилася до Всесвітнього Дня Гідності (Global Dignity Day).
Всесвітній День Гідності являє собою незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проєкт. Його мета – спонукати молодь керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях. Ініціатива його відзначення була озвучена в 2006 році і належала Його Королівській Високості кронпринцу Норвегії Хокону та членам спільноти Молодих глобальних лідерів Усесвітнього економічного форуму.
День Гідності є одноденним дискусійним курсом, проведення якого в навчальних закладах України з 21 листопада по 9 грудня 2019 р. підтримала Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад.
З метою долучення до проведення Всесвітнього Дня Гідності 22 листопада професором кафедри економіки та соціальних дисциплін, доктором філософських наук, професором Н. Є. Доній було проведено семінар-тренінг, що складався з низки вправ і обговорень. Під час заняття курсанти 128 групи факультету пробації з’ясовували, яке значення для них має категорія «гідність», з чого вона складається і в чому виявляється. Підсумком заходу стало написання собі листа в майбутнє, в якому курсанти змогли зазначити, як можна ставати більш гідною людиною.
Кафедра економіки та соціальних дисциплін