23 лютого науково-педагогічні представники кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін – начальник кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Наталія РАЗУМЕЙКО і професор кафедри доктор педагогічних наук, професор Вікторія АНІЩЕНКО – взяли участь у вебінарі «Кращі практики проведення допиту/опитування дитини: методика «Зелена кімната», модель «Барнахус», реєстр психологів». Заняття проводила лекторка Тамара БУГАЄЦЬ, адвокатка, залучена експертка Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх.
Під час вебінару розкрито питання щодо змісту методики «Зелена кімната», її основних складових, алгоритми застосування на практиці в інтересах дитини; зауважено на головних аспектах відмінності методик «Зелена кімната» від спеціально облаштованих місць для допиту/опитування дитини (які прийнято називати «Зелені кімнати»); розглянуто зміст моделі «Барнахус», її основних складових та механізмів застосування на практиці в інтересах дитини.
Учасники вебінару обговорили пілотний проєкт щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Захід організовано в рамках проєкту «Права дитини та доступ до правосуддя в умовах воєнного стану», що реалізується ГО «МАРТ» спільно із Гельсінським фондом з прав людини (м. Варшава, Польща) у партнерстві з Освітнім домом прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv, з яким тривалий час співпрацює Академія Державної пенітенціарної служби, Північною правозахисною групою (м. Суми) та Черкаським правозахисним центром за підтримки Human Rights House Foundation (м. Осло, Норвегія).