Наприкінці жовтня курсанти та студенти юридичного факультету та факультету пробації під керівництвом завідувачки кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права доктора юридичних наук, професора Лариси Шумної та начальника кафедри психології кандидата психологічних наук, доцента Оксани Мірошниченко відвідали Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду.
Розпочалася екскурсія в Музеї історії господарських судів України у приміщенні КГС ВС, де відвідувачі дізналися про становлення і розвиток господарських (арбітражних) судів України, починаючи із заснування першого комерційного суду в м. Одесі 1808 року і до наших днів. Також учасники екскурсії переглянули архівні документи, фотоальбоми та інші експонати, які розповідають про діяльність господарських судів України, про вагомий внесок перших державних арбітрів та голів Вищого господарського суду Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю. та їхніх заступників, чиї професійні якості є прикладом для сучасних правознавців.
Представникам Академії було дуже приємно на світлинах музею побачити нашого викладача – завідувача кафедри кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології, колишнього голову Апеляційного суду Чернігівської області, заслуженого юриста України, доктора юридичних наук Тагієва Садіга Рза огли.
Зокрема, начальник відділу систематизації законодавства, бібліотечної та музейної діяльності Верховного Суду Щербатюк Валентина Францівна ознайомила з експозицією, присвяченою до 30-річчя діяльності господарських судів. Крім того, молодим дослідниками було запропоновано скористатися інформаційними матеріалами, що містяться в музеї, для своїх подальших наукових досліджень у галузі господарського права та господарського процесу під час написання наукових робіт.
З особливою увагою молодь слухала про проведення судової реформи в Україні, створення Верховного Суду як найвищого судового органу у системі судів України загальної юрисдикції, формування його суддівського корпусу, про перші здобутки КГС ВС.
Екскурсанти оглянули актовий зал, конференц-зал, зал очікування для учасників судового процесу, бібліотеку суду та залишилися задоволеними теплим прийомом і пізнавальною інформацією про роботу Верховного Суду.
Метою відвідин було не лише ознайомлення на практиці з особливостями діяльності, історією, видатними постатями Верховного Суду, але й підвищення правової свідомості та культури майбутніх фахівців ДКВС.