Виховна, психологічна робота та організація дозвілля



Пріоритетними напрямами виховної роботи Пенітенціарної академії України є національно-патріотичне, громадсько-правове, моральне, інтелектуально-духовне, естетичне, екологічне, фізичне виховання та утвердження здорового способу життя.

Завдання виховної роботи спрямовані на формування у персоналу та здобувачів вищої освіти Пенітенціарної академії України професійно-значущих якостей, принципів моральності та етики, громадянської відповідальності, високих духовних якостей, патріотизму, професіоналізму, психологічної загартованості для успішного виконання поставлених завдань, підтримка й розвиток соціальних ініціатив, вивчення проблем і організація психологічної підтримки.

В Академії регулярно під керівництвом сектору виховної роботи відділу кадрового забезпечення та виховної роботи проводяться заходи, присвячені святкуванню знаменних та пам’ятних дат у житті нашої країни і українського народу, заходів культурно-просвітницького, виховного характеру.

До виховної роботи у позаосвітній час безпосередньо також залучаються працівники факультетів, кафедри фізичного виховання, наукової бібліотеки Академії, куратори навчальних груп, курсантсько-студентське самоврядування.  Виховна робота проводиться із здобувачами вищої освіти у різних формах, залучаючи їх до участі в тематичних заходах, присвячених героїчним подвигам захисників і захисниць України, Дню знань, Дню бібліотеки, Дню української писемності,  Дню студента тощо.

Курсантсько-студентське самоврядування сприяє соціальному вихованню, створенню здорового середовища для здобувачів вищої освіти. Проводяться багато заходів на рівні як факультетів, так і на загальноакадемічному. Зазвичай це лекції, спортивні змагання (турнір з футболу, волейболу, настільного тенісу тощо), робота в гуртожитках, наприклад проведення конкурсу на кращу кімнату, тощо. Окрім традиційних заходів – семінарів, лекцій, тренінгів та мастер-класів проводяться науково-практичні конференції, турніри з пейнтболу, велозаїзди, кіновечори, літературні вечори тощо. Співробітники наукової бібліотеки активно сприяють виховній роботі, проводячи тематичні виставки, присвячені святам і пам’ятним датам, таким як Міжнародний день миру, День захисника України, День гідності та свободи, День пам’яті жертв голодомору, День писемності, Всесвітній день книги та авторського права.

Дуже важливу роль у виховній роботі відіграють куратори. Основна мета кураторства – надання допомоги здобувачам вищої освіти у формуванні колективу групи та індивідуальна виховна робота. Куратори сприяють створенню в групі здорового морально-психологічного клімату, встановленню корпоративних стосунків як у процесі навчання, так і в позаосвітній час, орієнтують здобувачів вищої освіти на здобуття знань, підвищення свого загального культурного рівня та ведення здорового способу життя. На формування особистості здобувача вищої освіти Академії як громадянина і патріота своєї країни безумовний вплив мали тематичні заходи, присвячені героїчним подвигам українських воїнів у боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України, зокрема, низка зустрічей з військовослужбовцями Збройних Сил України та волонтерами. Співробітники та здобувачі вищої освіти Академії – активні учасники волонтерського руху на підтримку військовослужбовців Збройних Сил України. Академія надає шефську допомогу дитячим будинкам та соціально-реабілітаційним центрам.

Пріоритетним напрямом виховної роботи в Академії є індивідуально-виховна робота, яка планується і проводиться зі здобувачами вищої освіти  навчального закладу.

Дисциплінарна практика на навчальних курсах  охоплює весь особовий склад та у цілому стимулює здобувачів вищої освіти до навчання, самовдосконалення, позитивного ставлення до процесів, що відбуваються  у навчальному закладі.

Для підвищення рівня службової діяльності і дисципліни широко використовуються різні форми заохочень, серед них  подяки, грамоти, присвоєння звань.

Невід’ємною ланкою виховної та психологічної роботи є психолого-педагогічний супровід, що реалізується за допомогою комплексу організаційних, психологічних і педагогічних заходів, спрямованих на формування і розвиток у здобувачів вищої освіти Академії важливих особистісних якостей і психологічної готовності до майбутньої професійної діяльності.

Забезпечують напрямок психологічної роботи сектору виховної роботи відділу кадрового забезпечення та виховної роботи:

  • старший психолог відділу, капітан внутрішньої служби Пономаренко Катерина Олександрівна
  • психолог, майор внутрішньої служби Дикун Олена Валентинівна
  • психолог, старший лейтенант внутрішньої служби Костишина Лілія Володимирівна

Практичні психологи проводять індивідуальні консультації для здобувачів вищої освіти та їх батьків, слухачів та співробітників.

“Телефон довіри” для надання психологічної допомоги +38 093 969 54 88.

E-mail: kateryna.p11@gmail.com

Академія бере активну участь у соціально-просвітницькому житті міста, є активним учасником Всеукраїнських акцій, таких як: «Запали свічку пам’яті» (до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору); «16 днів проти насильства», «Єдина Україна» та інші, флешмобів: «White card» (до Всесвітнього дня здоров’я), Національна руханка у вишиванках «Дякуємо ЗСУ» (до Міжнародного дня вишиванки) та інші.

Пенітенціарна академія України на постійній основі долучається до заходів, які проводить Товариство Червоного Хреста України до Дня Донора.

Потрібно відмітити участь керівництва та здобувачів вищої освіти Академії у загальноміських заходах, присвячених Дню партизанської слави, відзначення Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, до Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України, до Дня гідності та свободи, а також на вшанування подвигу учасників Революції гідності – Небесної сотні.