Соціально-психологічна адаптація до умов позбавлення волі

Навчання з метою подальшої апробації корекційної програми для засуджених «Соціально-психологічна адаптація до умов позбавлення волі» провели 27 червня начальник кафедри психології Пенітенціарної академії України Оксана Мірошниченко і доцент кафедри формування та розвитку професійної компетентності персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Інституту професійного розвитку ПАУ Вадим Жулковський.

Учасники навчання – персонал державних установ «Коломийська виправна колонія (№ 41)», «Кропивницька виправна колонія (№ 6)», «Райківська виправна колонія (№ 73)», «Кам’янська виправна колонія (№ 34)», «Ладижинська виправна колонія (№ 39)», «Диканівська виправна колонія (№ 12)».

Програму розробили науково-педагогічні працівники Пенітенціарної академії України. Це новітня інтерактивна технологія у здійсненні психологічної та навчально-просвітницької роботи, спрямована на досягнення позитивних змін в особистості новоприбулих засуджених.

Протягом навчання розглянули комплекс занять, що стосувалися розширення адаптаційних можливостей, формування певних навичок, здійснення пошуку адекватних для нових умов форм поведінки шляхом проведення групової роботи, надання психологічної допомоги, психологічної просвіти з метою забезпечення соціально-психологічної адаптації до умов позбавлення волі та повернення до повноцінного життя в суспільстві. По завершенні заняття було дано відповіді на запитання та отримано зворотний зв’язок.