Семінар до Всесвітнього дня запобігання самогубств

Чи знали ви, що кожні 40 секунд у світі одна людина скоює самогубство?

Чому люди роблять такий вибір та як допомогти їм та показати альтернативу?

Саме це обговорювали на науково-практичному семінарі «Психологічні аспекти запобігання та профілактики самогубств в УВП та СІЗО», присвяченому Всесвітньому дню запобігання самогубств 8 вересня. Семінар підготували співробітники кафедри психології та Інститут професійного розвитку Академії разом зі здобувачами вищої освіти спеціальності «Психологія».

Профілактика самогубств серед ув’язнених та засуджених є невід’ємною частиною обов’язків психолога УВП та СІЗО. Проте окрім свого профільного напрямку учасники детально обговорювали проблему високих показників самогубств в Україні, які зросли з початком війни.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася начальник кафедри психології О.М. Мірошниченко.

Старший викладач кафедри підвищення кваліфікації працівників пробації Інституту професійного розвитку О.М. Косов розповів про сучасний стан проблеми самогубств та самопошкоджень серед засуджених і ув’язнених, ознайомив з «Порядком організації роботи з профілактики та запобігання самогубств серед засуджених, осіб взятих під варту, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах».

У доповідях здобувачів вищої освіти розглянули:

  • соціально-психологічні чинники та явища, що тиснуть на людину;
  • психологічні особливості людей, що мають намір зчинити самогубство;
  • технології роботи психологів Державної кримінально-виконавчої служби України щодо профілактики самогубств та самоушкоджень серед засуджених і ув’язнених.

Також викладачі кафедри психології провели для учасників майстер-класи: «Проведення психологічної діагностики схильностей до самогубства за допомогою метафоричних асоціативних карт» (професор Т.В. Данильченко) та «Психорекційні вправи для нормалізації емоційного стану» (доцент І.Б Волеваха).

Самогубство – це болюча тема, на яку наше суспільство наклало табу. Тож, важливо вміти розпізнати його ризики та  почути людину в цей важливий момент, адже, накладаючи на себе руки, вона в кричить про допомогу.