Розвиток чорно-білого мислення у здобувачів вищої освіти Академії

Виховний захід з елементами тренінгу на тему «Біла ворона: засуджена чи вільна» провели старший інспектор відділу кадрового забезпечення та виховної роботи Алла ЧЕБОНЕНКО спільно з запрошеними експертами: начальником кафедри психології Оксаною МІРОШНИЧЕНКО і завідувачем кафедри підвищення кваліфікації працівників пробації Інституту професійного розвитку Крістіною СІРЕНКО протягом жовтня – листопада зі здобувачами вищої освіти та магістрантами Академії.

Під час першого практичного заняття на тему «Засуджена жінка: засуджена чи вільна» за методикою «Біла ворона» на основі філософсько-психологічної теорії Джона Локка «Чиста дошка» здобувачі вищої освіти     3-го та 4-го курсів та слухачі магістратури мали змогу перевірити свою інтуїцію і зробити власний вибір, краще пізнати себе, зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, виявити і застосувати чорно-біле мислення на практиці.

Чорно-біле мислення – один із способів, за допомогою якого люди спрощують собі завдання. Коли ми категорично оцінюємо події свого життя, самих себе і оточення. В результаті – наше сприйняття світу виявляється звуженим, а наші можливості в ньому – сильно обмеженими. Чорно-біле мислення властиве практично всім людям, питання лише в частоті і адекватності його застосування.

Крім того, учасники навчань дізналися про методику як перспективний засіб виправлення та ресоціалізації засуджених під час відбування покарання, а також після їх звільнення.

На другому етапі проведено заняття на тему «Білий аркуш», на якому слухачі мали змогу ознайомитись з поняттями соціалізація, стереотипізація та навішування ярликів.

Мета виховного заходу – продемонструвати гуманне ставлення до засуджених та розглянути типові ситуації із застосуванням методики виправлення і особистого професійного розвитку.